Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zabroniony sekret - część 1. Twoja skradziona przyszłość – ebook

TANIEJ 7 %

Jonathan Gray  

16.07.2013

03.07.2013

polski

474

Psychoskok

978-83-7900-053-1

Ocena: 4.5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • PDF
 • MOBI

Opis

Jonathan Gray poprzez swoją książkę pt. Zabroniony Sekret - część 1. Twoja skradziona przyszłość usiłuje uświadomić nam, iż historyczny proces powstawania Pisma Świętego oraz rola wspólnoty wiary, a także udział twórczej inteligencji człowieka nie tłumaczy do końca faktu powstania Pisma Świętego, czy raczej fenomenu, jakim jest ono samo w sobie. Autor uważa, że całym tym wielowiekowym, złożonym procesem kierował Bóg. Boży wpływ, obejmujący cały proces przekazywania, gromadzenia i utrwalania Pisma Świętego, aż po jego ostateczny kształt, nazywa natchnieniem. Dzięki niemu tak wielu ludzi na przestrzeni wieków zdołało przekazać prawdę o Bogu i dziele zbawienia. Biblia jest zatem, jak twierdzi Jonathan Gray, w całości Boska, i w całości ludzka. Jest jednocześnie prawdziwym Słowem Boga i prawdziwym słowem człowieka.

Zabroniony sekret - część 1. Twoja skradziona przyszłość - ebook

23,16 zł 24,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:5
  Jacek Bober/2020-01-29

  Wspaniała lektura dla wszystkich którzy uwielbiają historię i jej tajemniczą stronę

 • Ocena:4
  Paweł Piwoński/2015-02-21

  Książka ta wydaje się być dla mnie podsumowaniem pozostałych tytułów autorstwa tego autora, jakie zdarzyło mi się czytać.

  Nie dotyczy tyle archeologii co bardziej pochodzenia wiary chrześcijańskiej oraz procesu stworzenia Pisma Świętego.

  Sam sposób w jaki autor udowadnia poszczególne tezy postawione na początku pierwszego tomu, splata się w znacznym stopniu z podstawami wiary. Z tekstu też wypływają przekonania i głęboka wiara p.Graya.

  Oczywiście wszystko to jest jeszcze otoczone faktami z dziedziny genetyki, oraz wynikami prac innych badaczy nad Pismem Świętym nie tylko od strony typowo historycznej, ale też matematycznej.

  Chciałem potraktować tę pozycję jako typowe podsumowanie prac nad dużą wartością historyczną zapisów w Piśmie Świętym. Jestem pod wrażeniem świadomości wiary autora i umiejętności jej wyrażenia w różnych kontekstach.

  Odbiór ten zakłóca mi jednak wyrażany czasem w tekście wątek emocjonalny. Dodatkowo książka ociera się miejscami o teorie spiskowe. I do tych fragmentów nie potrafię się ustosunkować.

1 - 2 z 2 opinii