Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zaginiona wiolonczelistka – ebook

TANIEJ 7 %

Anna Bałenkowska  

23.03.2022

23.03.2022

polski

416

Zwierciadło

978-83-8132-381-9

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Szeroka plaża Walencji, majestatyczny gmach wiedeńskiej opery, krakowskie Planty oświetlone jedynie nikłym światłem latarni… Przeszłość i teraźniejszość, jawa i sen, muzyka wypełniająca całe życie i miłość. Ta młodzieńcza, burzliwa i ktoś powiedziałby, że jeszcze niedojrzała. Ta, która zdarza się w życiu tylko raz. I ta trudna, uzależniająca i niebezpieczna. Maja odkrywa, że za jej wylotem do Walencji kryje się coś więcej niż tylko kurs językowy. Zostawia za sobą swoje dotychczasowe życie i przylatuje do miasta ze swoich snów. A kiedy odkrywa historię Blanki, która przed laty zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach, już wie, że jest za późno, by zawrócić.

 

Anna Bałenkowska - z wykształcenia pianistka. Studiowała w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Hochschule für Musik und Theater w Monachium i Conservatorio Superior de Música w Walencji. Dwukrotna laureatka konkursu organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu oraz Nagrody Specjalnej Miasta Wrocław. Uwielbia odkrywać nowe miejsca na mapie świata, a jej najdłuższa dotychczasowa podróż po Hiszpanii, Portugalii i Włoszech trwała nieprzerwanie siedem tygodni. Od wielu lat bez ustanku zmienia miasta i kraje, czerpiąc garściami z kultury europejskiej. W latach 2019–2020 mieszkała i tworzyła w Walencji. To w tym mieście powstała powieść Zaginiona wiolonczelistka, którą postanowiła zadebiutować.

Zaginiona wiolonczelistka - ebook

37,11 zł 39,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Wiesława Kamińska/2022-04-23

  Aż trudno uwierzyć, że to debiut autorki... Po lekturze stwierdzam, że Pani Anna ma w sobie pokłady niesamowitej wrażliwości, która przemawia do nas z każdej kolejnej strony książki. Znajdziecie tu wszystko - ciekawą fabułę, mroczną tajemnicę na pograniczu metafizyki, szaloną miłość i niesamowity klimat powieści, która zabiera nas do urokliwej Walencji, Wiednia i Krakowa. A wszystko za sprawą młodej dziewczyny z Krakowa, która tuż po maturze opuszcza rodzinny dom i wyrusza do Walencji. Ciągną ją tam dziwne sny, w których zawsze odwiedza ją piękna, młoda i nieszczęśliwa, nieznajoma kobieta. Maja postanawia zgłębić, co kryje się za tymi snami i w ten sposób wpada na trop zaginionej przed dwoma dekadami wiolonczelistki, Blanki.
  Co się wówczas wydarzyło, przeczytacie sami...
  Jeszcze na długo pozostanie ze mną płynąca gdzieś z oddali melancholijna muzyka, szum morskich fal i urok Walencji.

1 - 1 z 1 opinii