Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zaginione dziewczyny – ebook

BestsellerCENA NEXTO

John Glatt  

01.09.2021

01.09.2021

polski

480

Wydawnictwo FILIA

978-83-8195-697-0

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

ZAGINIONE DZIEWCZYNY to przejmująca opowieść o Amandzie Berry, Ginie DeJesus i Michelle Knight, które zostały porwane i uwięzione. Były przetrzymywane przez ponad 10 lat.
W piwnicy domu kierowcy autobusu szkolnego Ariela Castro, potwora w ludzkiej skórze, przeżyły prawdziwy koszmar. Gdy związane i skute łańcuchami cierpiały, narzeczona Castro odwiedzała go w tym samym domu i wspólnie przygotowywali romantyczne kolacje.
Z niczego nie zdawała sobie sprawy. W maju 2013 r. dziewczynom udało się uciec. Historia porwania i dramatycznego ratunku trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie. Jak to możliwe, że nikt nie zauważył niczego dziwnego w zachowaniu mężczyzny, który trzem kobietom zgotował prawdziwe piekło?
Tworzymy więź z osobą, która jest wobec nas agresywna. TO SYNDROM SZTOKHOLMSKI.

Zaginione dziewczyny - ebook

31,41 zł 34,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 20,94 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

20,94 zł 34,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 20,94 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Aellirenn_czyta/2021-11-10

  Prawdziwa historia porwania trzech kobiet, które spędziły w niewoli ponad 10 lat.

  Złapałam za tę książkę z polecenia znajomej. To nie jest książka fabularna, ale też nie do końca reportaż - chyba bardziej takie typowe true crime w moim odczuciu. Już po kilku pierwszych stronach poczułam, że ta historia mnie przerośnie. Nie spodziewałam się jednak, że aż tak bardzo. Historia Amandy, Giny i Michelle jest wręcz niewiarygodna. Nie mogę pogodzić się z tym, że to się w ogóle się wydarzyło, a przecież można było tego uniknąć.

  Trudno mi pisać o emocjach. To mnie przeorało, zmęczyło. Moja psychika po tej lekturze przypomina pęknięty balonik - jest kiepsko. Jest też pozytywnie, bo te dziewczyny są bohaterkami. Nie wiem jak one dają radę, ale dają i mnie to napawa nadzieją, że można wyjść ze wszystkiego.

  Autor pisze wyłącznie o faktach. Nie skupia się na emocjach. Myślę, że to jest dobrze zaplanowany zabieg, bo gdyby doszły do tego opisy emocji, mogłabym tego nie przejść. A to trzeba przeczytać. Trzeba, bo to daje do myślenia, bo zwraca uwagę na sprawy, o których być może nie myślimy, bo dzięki temu można kogoś uratować.

  Przeczytajcie.

1 - 1 z 1 opinii