Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zbrodnia i Karaś – ebook

TANIEJ 5 %

Aleksandra Rumin  

14.03.2019

polski

196

Initium

978-83-62577-91-0

Ocena: 1 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

„Emocje i dobra zabawa – gwarantowane. Polecam!” – Aleksander Rogoziński.

Na terenie kampusu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie dwie sprzątaczki znajdują ciało Ernesta Karasia, znienawidzonego przez współpracowników i studentów profesora. Gdy wykładowca wydawał ostatnie tchnienie, w budynku Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych przebywało tylko dziesięć osób: czy którejś z nich mogło zależeć na usunięciu Karasia? A może po prostu doszło do nieszczęśliwego wypadku? Tak byłoby lepiej dla wszystkich zainteresowanych i samej uczelni, bo skandal mógłby zniszczyć jej i tak nie najlepszą opinię...

Zbrodnia i Karaś Aleksandry Rumin to brawurowo napisana, pełna absurdalnego humoru powieść, która łączy elementy kryminału z satyrą na środowisko uniwersyteckie. Zawrotne tempo, nieprawdopodobne zbiegi okoliczności i galeria bohaterów – z kotem Stefanem na czele – sprawiają, że nie można się od niej oderwać. Barwne perypetie wsysają niczym błoto na drodze do budynków UKSW przy ulicy Wóycickiego w roku 2006.

„Genialny humor, niezwykła konstrukcja powieści, bohaterowie z tej i nie z tej ziemi a do tego odrobina inteligentnej złośliwości na czasie. Ta autorka przewróci świat komedii kryminalnej do góry nogami!” – Iwona Banach.

„Jeśli nie Oksford, to co? Uksford. Miejsce dla tych, którym się nie udało i którzy skrywają brudne sekrety. Miejsce, w którym tak samo ważny okaże się głos profesora i studenta, jak i sprzątaczki, ducha oraz kota. W Zbrodni i Karasiu Aleksandra Rumin pokazuje, że komedia kryminalna może nie tylko bawić, ale i celnie portretować pewne zjawiska. Autorce udaje się bowiem pokazać enklawę siermiężności i prowincjonalności tam, gdzie niektórzy chcieliby widzieć centrum świata. Warto!” – Bernadetta Darska.

 

Zbrodnia i Karaś - ebook

26,82 zł 28,23 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 1 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:1
    Halina Grice/2019-10-13

    Przepraszam wszystkich zachwyconych, to za sprawą Waszych opinii zdecydowałam się przeczytać tę "książkę". Cóż... widocznie moje poczucie humoru jest inne, a może w ogóle nie mam poczucia humoru? Hmm, ludzie twierdzą, że mam, więc chyba jednak z tą książką jest coś nie tak. Dla mnie to kpina z inteligencji czytelnika. Nie wiem kto miał być targetem, wiem jedno - na pewno nie ja! Bzdura, bzdurą poganiana, bardzo wymuszony humor, jakby autorka chciała wszystkich przekonać, jaka jest śmieszna. Niestety, mnie nie przekonała.

1 - 1 z 1 opinii