Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zwierzenia Maigreta – ebook

TANIEJ 7 %

Georges Simenon  

11.12.2019

11.12.2019

polski

124

Saga Egmont

978-87-26-26201-8

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Po odkryciu zwłok brutalnie zamordowanej żony Adrien Josset zgłosił się na policję. Wiedział, że będzie głównym podejrzanym, chociaż utrzymywał, że jest niewinny.

Przesłuchanie go przez Maigreta niewiele wniosło do sprawy. Komisarz wcale nie był przekonany, że ma do czynienia z mordercą.
Jednak dla sędziego śledczego Comeliau sprawa była ewidentna i oczywista. Bo człowiek, który dzięki żonie awansował do wyższych sfer, a potem znalazł sobie młodą kochankę, nie zasługiwał na żadną obronę…
Georges Simenon (1903-1989) – belgijski autor powieści kryminalnych oraz psychologiczno-obyczajowych. Swoje pierwsze książki publikował pod pseudonimem Georges Sim. Światową sławę przyniosła mu doskonała seria kryminalna z komisarzem Maigret. Jego powieści to nie tylko intrygujący suspens, ale także obraz francuskiej prowincji i przedmieść Paryża XX wieku. Wiele z jego dzieł doczekało się ekranizacji.

Zwierzenia Maigreta - ebook

18,59 zł 19,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Jędrek/2020-09-03

    Bardziej rzecz obyczajowo-psychologiczna niż kryminał. Osią fabuły jest morderstwo kobiety z arystokracji, głównym podejrzanym jest mąż pochodzący z klasy niższej, ale komisarz Maigret ma wiele wątpliwości co do jego winy. Z drugiej drugiej strony znajomi denatki z klasy wyższej i opinia publiczna są przekonani, o winie męża. Książka stawia ważne pytania o klasowość społeczeństwa francuskiego i bezstronność systemu sprawiedliwości. Jedna z lepszych w serii z Maigretem.

1 - 1 z 1 opinii