Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Depresja Jak pomóc sobie i bliskim – książka

TANIEJ 7 %

Dorota Gromnicka  

30.08.2020

polski

216

Edgard

9788366610064

Produkt fizyczny: Książka

Opis

To praktyczny przewodnik z ćwiczeniami terapeutycznymi.
W drodze ku odzyskaniu zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia towarzyszy Dorota Gromnicka, psycholog i doświadczona psychoterapeutka, która inspiruje do autorefleksji oraz odnalezienia łączności ze swoimi uczuciami, myślami i pragnieniami.
Autorka przedstawia aktualne informacje dotyczące depresji, jej przyczyn, mechanizmów powstawania oraz czynników utrudniających jej rozpoznanie, takich jak wyparcie, zaprzeczanie, racjonalizacja czy bagatelizowanie.
Podpowiada, jak odróżnić zwykły smutek i złe samopoczucie od alarmujących objawów, które można łatwo przeoczyć. Liczne ćwiczenia i pytania w formie otwartej pomagają ocenić własny stan psychiczny oraz zachowanie bliskiej osoby.
W poradniku znajdują się również konkretne przykłady i opisy przypadków wyjaśniające, co się dzieje z osobą chorą i czego ona potrzebuje. Autorka pokazuje, jak i kiedy można jej pomóc oraz gdzie kończy się wpływ osoby pomagającej.
Zaproponowane ćwiczenia pozwolą unikać barier w komunikacji, a liczne wskazówki pomogą zadbać o własne emocje i samopoczucie w trudnej relacji.
Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
uczy, rozpoznać objawy depresji u siebie i bliskich
uświadamia przyczyny choroby – skąd się bierze i dlaczego pokonanie jej wymaga wysiłku
prezentuje sprawdzone i skuteczne metody walki z depresją
pokazuje, jakie czynniki blokują wyzdrowienie i jak się z nimi uporać
podpowiada, jak wspierać najbliższych zmagających się z chorobą
pozwala przejąć kontrolę nad własnym życiem i ustrzec się przed nawrotem choroby

O autorce: Dorota Gromnicka – psycholog i doświadczona psychoterapeutka. Studiowała na UKSW w Warszawie, Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie oraz UJ w Krakowie. Ukończyła Szkołę Psychoterapii w podejściu integracyjnym. Prowadzi treningi asertywności i indywidualne sesje kształtujące asertywny sposób bycia. Jest autorką wydanych w serii Samo Sedno poradników Jak zbudować poczucie własnej wartości? oraz Asertywność w praktyce. Jak się zachować w typowych sytuacjach?

Depresja Jak pomóc sobie i bliskim - książka

30,60 zł 32,90 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!