Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Poufne – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Poufne – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

TANIEJ 7 %

Mikołaj Grynberg  

Andrzej Hausner  

06.07.2020

06.07.2020

polski

2:57:00

Czarne

9788381910798

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • MP3

Opis

Piękna, osobista proza o losach pewnej żydowskiej rodziny naznaczonej długim cieniem historii. Podążając za narratorem, śledzimy sceny z codziennego życia, pełne czułości i humoru, niekiedy trudne, przepełnione doświadczeniem choroby i straty. Tutaj przeszłość bywa obciążeniem, ale także powodem do wyzwalającego śmiechu, a ironia i miłość pozwalają radzić sobie z gorzkim dziedzictwem. Bohater, kiedyś mały chłopiec, syn i wnuk, teraz ojciec i mąż, obserwuje rodzinne losy i pyta sam siebie: czyim życiem żyję?

„Nie ma takiego zwierzęcia. W każdym razie nie tu. I na pewno nie teraz. A jednak Mikołaj Grynberg jest. Myślę, że to wynika z jego krnąbrności i uporu. Ta książka opowiada o krnąbrnych ludziach, którzy z uporem odmawiają niebycia. I o cenie, którą płacą. Powinniście to przeczytać. Potrzebujemy krnąbrności (teraz i tutaj).” Marcin Wicha

Poufne - audiobook

27,81 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Alek/2021-04-26

    Historia rodziny żydowskiej w Polsce powojennej napisana dosyć lekko, ale ta lekkość jest pozorna. Bohaterowie książki wciąż pamietają bowiem piekło Holokaustu, nie mogą wymazać z pamięci strasznych przeżyć, nie są w stanie przepłakać żałoby. Poza tym według Grynberga traumy wojenne przechodzą z pokolenia na pokolenie: strach dziadka dziedziczony jest przez syna i wnuka. Audiobook jest świetnie czytany przez Andrzeja Hausnera. Oszczędna, znakomita proza.  

1 - 1 z 1 opinii