Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Dawne rządy a Rewolucja – ebook

CENA NEXTO

Alexis de Tocqueville  

27.01.2021

24.01.2021

polski

61

Estymator

978-83-66719-29-3

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

 

Książka ta stanowi klucz do wszelkiej refleksji nad problemem zmiany społecznej i rewolucji. Zawarte w niej treści tworzą podwaliny współczesnej politologii i socjologii. Co ważne, większość spostrzeżeń Tocqueville'a została potwierdzona przez współczesną naukę.

Osią rozważań Tocqueville'a są pytania o przyczyny wybuchu Rewolucji Francuskiej i jej skutki. Autor pokazuje, że rewolucja nie tyle tworzy nowy ustrój, ile wydobywa na jaw i utrwala rozwiązania społeczne i instytucjonalne, które istniały już przed nią. Argumentuje, że ciągłość wygrywa tu z retoryką gwałtownej przemiany, z ideologią postępu i oświecenia. Pokazuje, że wielki marsz ku równości może prowadzić w kierunku wręcz przeciwnym.

Alexis de Tocqueville (1805-1859) był jednym z najważniejszych myślicieli w XIX wieku. Był zwolennikiem demokracji, ale dostrzegał też jej liczne słabości. Uważał, że godna poparcia jest tylko taka demokracja, która nie zagraża wolności i autonomii jednostki.

Dawne rządy a Rewolucja - ebook

12,69 zł 13,65 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Alek/2021-11-29

    Klasyka literatury politycznej. W tej krótkiej książeczce dostajemy wspaniałą analizę przyczyn wybuchu Rewolucji Francuskiej, stawia w niej autor sławną tezę, że rewolucje wybuchają nie wtedy, gdy jest bardzo źle, ale gdy sytuacja się polepsza. Fascynująca, wciąż świeża lektura.

1 - 1 z 1 opinii