Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Jak dobrze pisać. Od myśli do tekstu – ebook

TANIEJ 7 %

Jolanta Maćkiewicz  

03.10.2016

03.10.2016

polski

224

Wydawnictwo Naukowe PWN

978-83-01-17693-8

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

"

Podręcznik łączący wiedzę z zakresu językoznawstwa i tekstologii z praktycznymi wskazówkami, jak pisać teksty różnych gatunków, ze zwróceniem szczególnej uwagi na teksty naukowe i popularnonaukowe. Głównym celem książki jest zoperatywizowanie wiedzy językoznawczej, tak aby stała się podstawą warsztatu pracy studenta, przyszłego dziennikarza, nauczyciela czy pracownika działu marketingu.

Autorka podporządkowała wykład kolejnym etapom pracy nad tekstem. Rozpoczyna od uwag na temat przygotowania koncepcji wypowiedzi. Następnie uczy, jak ważyć słowa, dobierać je tak, aby wyrażały dokładnie to, co chcemy powiedzieć oraz pasowały do określonej formy komunikatu. Dalej przechodzi do poziomu zdań. Opisuje zasady ich prawidłowego budowania i łączenia w większe całości – akapity. Na zakończenie pokazuje, jak porządkować akapity, aby uzyskać spójny, logicznie ułożony tekst, spełniający wcześniej założony cel komunikacyjny.

"

Jak dobrze pisać. Od myśli do tekstu - ebook

36,27 zł 39,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Paweł Owczarek/2018-03-24

    Dla mnie ta książka to skarb! Omawia mnóstwo kwestii. Znajdziemy tu zarówno porady językowe, jak i porady dotyczące wymagań formalnych. Dowiemy się, jak cytować, jak przytaczać czyjeś wypowiedzi, jak komentować i polemizować itp. W zasadzie to jeden z najlepszych poradników tego typu, jakie znam.

1 - 1 z 1 opinii