Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Po pierwsze bezpieczeństwo, czyli BHP na nowo – ebook

TANIEJ 7 %

Magdalena Kozłowska  

06.04.2022

06.04.2022

polski

Novae Res

978-83-8219-816-4

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Rewolucyjne spojrzenie na kulturę bezpieczeństwa i higieny pracy

Jesteś pracodawcą, przełożonym, pracownikiem służby bhp? Ciąży na tobie odpowiedzialność za bezpieczeństwo podwładnych? Męczą cię sformalizowany język, skomplikowane akty prawne i brak zrozumienia? Jeśli tak – koniecznie przeczytaj tę książkę!
Magdalena Kozłowska, kierownik działu bhp z wieloletnim doświadczeniem, proponuje rewolucyjne podejście do zagadnień istotnych dla każdego, kto poważnie podchodzi do kwestii ochrony życia i zdrowia w miejscu pracy. W jasny i skuteczny sposób wprowadza w świat bezpieczeństwa XXI wieku, podpowiada, jak osiągnąć sukces w tej dziedzinie oraz podaje praktyczne rozwiązania, a przy okazji bezpardonowo rozprawia się z mitami dotyczącymi behapowców. Nie pozostawiajmy decyzji o przyszłości bezpieczeństwa przypadkowi i szczęściu – zmian nie da się uniknąć, ale warto zastanowić się, jak stawić im czoła!

Może zanim przejdziemy do tematów zawodowych, zastanówmy się nad nami jako społeczeństwem. Jaki według was mamy tak naprawdę stosunek do bezpieczeństwa? Ja zapytałam o to moje otoczenie i większość odpowiedzi pewnie was nie zaskoczy – wszyscy przyznali: bezpieczeństwo jest najważniejsze! Wtedy zapytałam: a kto z Was podczas prowadzenia samochodu przestrzega wszędzie i zawsze ograniczenia prędkości? Tutaj też pewnie odpowiedź nikogo nie zaskoczy – zaraz usłyszałam wykład na temat niezasadności przepisów drogowych, ograniczeń prędkości i różnego typu teorii mówiących, że im wolniej się jedzie, tym większe zagrożenie stanowi to na jezdni. Niektórzy z dumą opowiadają, jaką prędkość udało im się rozwinąć na drodze, w jakim czasie przejechali z punktu A do punktu B i omijali radary po drodze, a także jakiego pecha mieli, gdy policja ich przyłapała i wlepiła mandat. Nikt nie opowiadał z dumą, jak przejechał całą autostradę, nie przekraczając prędkości 120 km/h.

Magdalena Kozłowska
Ekspert w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska, ochrony przeciwpożarowej oraz zarządzania kryzysowego z ponad piętnastoletnim doświadczeniem. Zdobywała je w różnych branżach produkcyjnych – oponiarskiej, chemicznej i spożywczej. Obecnie zarządza zespołem specjalistów, bierze udział w kluczowych inwestycjach oraz udziela eksperckich porad. Aktywnie udziela się w tematyce bhp, szczególnie na polu optymalizacji procesów.
Po pierwsze bezpieczeństwo” to jej druga publikacja, w której postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem i refleksjami. Pierwsza, „Zupa z jeża”, została nominowana do Książki Roku przez IBBY (Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych) w 2012 roku. Zajęła drugie miejsce w Polsce, a dwa lata później pojawiła się w podręczniku języka polskiego dla uczniów gimnazjum.

Po pierwsze bezpieczeństwo, czyli BHP na nowo - ebook

24,18 zł 26,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!