Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Ja, Ibra – ebook

CENA NEXTO

David Lagercrantz   Zlatan Ibrahimović  

23.04.2012

07.03.2012

polski

746

Sine Qua Non

978-83-63248-15-4

Ocena: 5 (3 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Możesz wyciągnąć człowieka z getta, ale nigdy getto z człowieka. Tak głosi napis znajdujący się w przejściu podziemnym, które Zlatan Ibrahimović, jako dziecko, pokonywał z sercem w gardle, by wrócić do domu. To prawda. Bo pochodzi z Rosengård, sypialnej dzielnicy położonej na peryferiach Malmö. Tam Zlatan zaczął budować swoją legendę od pary butów kupionych w supermarkecie za 59 koron.

Wszędzie gdzie trafiał, pałał żądzą zemsty wobec tych, którzy wydawali mu się źli. Rodzice jego kolegów zbierali podpisy, by wyrzucić go z drużyny, trenerzy zawsze byli bardziej chętni do krytyki niż do pochwał.

Pragnienie, by być lepszym od pozostałych prowadzi go z Malmö do Ajaksu, gdzie przejmuje spadek po wielkim Van Bastenie; później do Juventusu, gdzie Capello piłkarsko lepi go na nowo; następnie do Interu, skąd zabiera kolejne tytuły mistrzowskie. W Barcelonie zostaje tylko rok, wystarczająco dużo czasu, by wykrzyczeć w twarz Guardioli: Nie masz jaj!, przed powrotem do Włoch, z nowymi magicznymi zagraniami.

Historia Zlatana toczy się dalej w Milanie i, jak sam mówi, to jest bajka, podróż z getta do marzeń.

W Ja, Ibra Zlatan Ibrahimović po raz pierwszy opowiada o swoich przeżyciach na boisku i poza nim, o radościach i szaleństwach w życiu nie zawsze w pełni kontrolowanym.

Ja, Ibra - ebook

29,61 zł 32,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium

19,74 zł 32,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:5
  Robert/2013-01-08

  Pozycja obowiązkowa dla każdego fana futbolu oraz dla początkujących młodych piłkarzy. Napisana prostym językiem, opowieść o jednej z największych gwiazd współczesnej piłki nożnej. Książka o krnąbrnym chłopcu, który dzięki ciężkiej pracy potrafił rozwinąć talent dany od boga i wdrapać się na szczyt. Momentami kontrowersyjna, czasem "narcystyczna" jest wspaniałym dopełnieniem obrazu Ibrahimovica, jako piłkarza i człowieka. Jego trudny charakter jest ciekawie zobrazowany w relacjach z trenerami klubowymi i reprezentacyjnymi, a dążenie do perfekcji może być wzorem dla każdego początkującego zawodnika.
  Ze względu na ciekawy życiorys może być interesująca również dla osób nie interesujących się futbolem.

 • Ocena:5
  Łukasz Walkiewicz/2012-07-21

  Świetna książka, bardzo wciągająca. Polecam.

 • Ocena:5
  Mariusz Zielinski/2012-06-30

  Do tej pory byłem dość sceptyczny, co do wartości pozycji biograficznych gwiazd sportu a piłkarskich w szczególności. Szczególnie, jeśli pozycje te ukazywały się na rynku poprzedzając wielkie sportowe imprezy.
  Myliłem się. "Ja, Ibra" to świetnie spisane wspomnienia wielkiego piłkarza. Prosty, surowy język, historie dotyczące rodziny Ibrahimovića, jego związków z Bałkanami i oczywiście opisy perypetii dotyczących gry w poszczególnych klubach i reprezentacji Szwecji.
  Dobra, wciągająca lektura :)

1 - 3 z 3 opinii