Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Cudowny szafir czyli talizman szczęścia – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Cudowny szafir czyli talizman szczęścia – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

TANIEJ 7 %

Anna Olimpia Mostowska  

Bogumił Ostryński  

26.02.2009

01.01.2009

polski

01:24:00

Armoryka

978-83-7639-017-8

Ocena: 3 (1 oceniający) Oceń produkt

  • MP3

Opis


Czyta: BOGUMIŁ OSTRYŃSKI

Format: MP3

Czas nagrania: 1 godz. 24 min

Rok wydania: 2009

Cykl: Skarby mrocznej literatury


Twórczość pierwszej polskiej autorki powieści gotyckich – Anny Olimpii Mostowskiej odkryta na nowo przez wydawnictwo ARMORYKA!


Zanim „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza określiły początek romantyzmu w Polsce, Anna Olimpia Mostowska (ok. 1760 - ok. 1810) wzorem Ann Radcliffe – angielskiej preromantycznej poetki i powieściopisarki tworzyła niesamowite historie z duchami i starymi zamkami w tle. Powieść „Cudowny szafir czyli talizman szczęścia" to zwiastun romantycznej facynacji Wschodem. Miłość, zemsta i tajemnica tworzą klimat bliski wszystkim fascynatom zagadkowych historii rodem z "Księgi baśni z tysiąca i jednej nocy". Kim jest tajemniczy Abukar? Dlaczego musiał opuścić Bagdad? Co sprowadza go tu znowu? Jaką mroczną tajemnicę kryje niezwykłej piękności szafir? Odpowiedzi na te pytania kryją się w kolejnej powieści odkurzonej i odświeżonej przez Wydawnictwo ARMORYKA. Dzięki uwspółcześnieniu mocno archaicznego języka powieści i literackiemu opracowaniu historia stworzona przez Mostowską nabrała świeżości i stała się przystępna dla czytelnika XXI wieku, zachowując jednak klimat tajemniczości nadany jej przez autorkę.

Cudowny szafir czyli talizman szczęścia - audiobook

11,44 zł 12,30 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:3
    Jacek Walczyński/2013-11-17

    W odróżnieniu od poprzednich dwóch książek Mostowskiej, ta odbiega nieco od stylu autorki, która teraz przenosi fabułę w świat baśni 1001 nocy. Ale dla polskiego czytelnika, to nie to. Z trzech powieści "mrocznych" najwyżej oceniam "Matyldę i Daniło". Natomiast Posąg i salamandra" i teraz "Cudowny szafir" zahaczają mistykę i zatracają nasz rodzimy charakter polskiej powieści romantycznej. Ale może właśnie warta jest przeczytania.

1 - 1 z 1 opinii