Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Cyganie i przemytnicy. "La Pendola" – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Cyganie i przemytnicy. "La Pendola" – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

TANIEJ 7 %

Karol May  

Ryszard Nadrowski  

20.04.2011

20.04.2011

polski

08:00:00

MTJ

978-83-7699-874-9

Ocena: 4.7 (3 oceniających) Oceń produkt

 • MP3

Opis

Ród Rodrigandów Tom II


Cyganie i przemytnicy:
Hiszpania. Kolejne intrygi i mordercze działania Gasparino Cortejo oraz Alfonsa doprowadzają hrabiego i jego córkę do utraty zmysłów. Mariano – cudem odnaleziony, prawdziwy syn hrabiego – zostaje pojmany i przekazany piratowi Landoli.
Doktor Sternau – aresztowany, a potem uwolniony podstępem przez Mindrella, odnajduje chorych i opuszcza z nimi kraj, udając się do Moguncji.
 
“La Pendola”:
Reinswalden. Doktor Sternau leczy chorych. Po przyjeździe Ungera obaj decydują się płynąć na ”Rosecie” tropem Landoli; w okolicach Kapsztadu toczą bitwę, niszczą jego statek i wybijają załogę. Płyną następnie do Meksyku, gdzie w grobowcu Rodrygandów upewniają się, że nie ma tam ciała don Fernanda. Poznają przy okazji Pablo Cortejo i jego córkę Josefę, a następnie udają się do hacjendy del Erina.

 

 

CYKL RÓD RODRIGANDÓW:
Wielotomowa powieść Karola Maya przedstawia 20 lat z dziejów hiszpańskiego rodu Rodrigandów, obfitująca w liczne przygody związanych z nią bohaterów:

 • pozytywnych: niemieckiego doktora Carlosa Sternaua, braci Unger oraz syna jednego z nich – Kurta, wodza Apaczów – Niedźwiedzie Serce, wodza Miksteków – Bawole Czoło, traperów Czarnego Gerarda, Sępiego Dzioba, Małego Andre, Grandeprise’a, zbójcy Mariano, lorda Drydena, prezydenta Benito Juareza, przemytnika Mindrella i hacjendera Pedro Arbelleza;
 • negatywnych: Gasparino Cortejo z synem, “hrabią” Alfonso, Pablo Cortejo z córką Josefą, pirata kapitana Enrique Landolę, doktora Hilario, Arrastro, generała Miramona.


KAROL MAY (1842-1912)  
Powieściopisarz niemiecki, znany głównie z powieści przygodowych o Dzikim Zachodzie. Do piątego roku życia był niewidomy, odzyskał wzrok dzięki operacji. Początkowo pracował jako nauczyciel. Potem popadał w konflikty z prawem i kilka razy trafił do więzienia. Właśnie w więzieniu odkrył swój talent pisarski. Po wyjściu na wolność podjął pierwsze poważniejsze próby literackie. W roku 1875 przybył do Drezna i pracował tam jako redaktor. W roku 1877 został etatowym pisarzem.
Przełom w jego karierze literackiej nastąpił w 1882 r. Wtedy to zaczął opisywać przygody swoich bohaterów w egzotycznych krainach: na Dzikim Zachodzie i Bliskim Wschodzie. Sławę przyniosła mu szczególnie seria powieści dziejących się na Dzikim Zachodzie, których najbardziej znanymi bohaterami byli Winnetou, szlachetny wódz Apaczów, i jego biały przyjaciel Old Shatterhand.

 

Cyganie i przemytnicy. "La Pendola" - audiobook

18,51 zł 19,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.7 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:5
  Bogumiła/2012-11-27

  Bardzo dobrze przeczytany audiobook. Z czystym sumieniem polecam.

 • Ocena:5
  Jacek Walczyński/2011-06-19

  Bardzo dobra oprawa graficzna, edycję lektorską ocenię dopiero po wysłuchaniu całości. Dobre połączenie w pakiet.

 • Ocena:4
  Tadeusz Ogoński/2011-05-06

  Cyganie i przemytnicy to klasyczny Karol May. Trochę naiwny, pełen kontrastów i emocji. Bohaterowie Maya to ludzie prawi i szlachetni ale też źli do szpiku kości. Naturalnie toczą między sobą odwieczną walkę - walkę dobra ze złem. Więc mimo, że jest to powieść dla młodzieży może wciągnąć i starszego czytelnika. Np. w czasie długiej jazdy samochodem (szczególnie gdy podróżuje się z rodziną). Sprawdziłem to na własnym przykładzie i polecam innym. Tadeusz_O.

1 - 3 z 3 opinii