Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Indie. Kraj miliarda marzeń – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Indie. Kraj miliarda marzeń – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

Weronika Rokicka  

11.06.2024

09.01.2023

polski

Wydawnictwo Otwarte

9788381357449

  • MP3

Opis

Indie może i są krajem setek problemów, ale również krajem miliarda rozwiązań.

Kailash Satyarthi

Obraz Indii, jaki pokazują nam media, jest najczęściej skrajnie uproszczony. Jedni widzą Indie jako ostoję duchowości i starożytnej wiedzy. Inni zaś jako podszyte przemocą państwo skrajnej biedy. Rzadko słyszymy, że to kraj ciągłej przemiany, budowany codzienną pracą i dążeniami ponad miliarda zwykłych ludzi. Kraj, w którym takie osoby jak działająca na rzecz praw kobiet sędzia Leila Seth, walczący z pracą dzieci noblista Kailash Satyarthi czy wynalazca tanich podpasek Arunachalam Muruganantham zmieniają świat na lepsze.

Właśnie o takich Indiach pisze Weronika Rokicka. Postrzega je jako śmiały projekt polityczny, społeczny i gospodarczy, a przede wszystkim jako kraj utkany z historii ludzi, którzy z determinacją i cierpliwością realizują swoje marzenia.

WERONIKA ROKICKA – wykładowczyni na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka indologii i politologii, doktorka nauk humanistycznych. Jako stypendystka rządu indyjskiego i programu Erasmus Mundus dwa lata studiowała w Indiach i Nepalu (gdzie regularnie wraca, by poznawać kolejne miejsca, ludzi i kultury). Od lat komentuje dla polskich mediów wydarzenia w Azji Południowej. Prywatnie miłośniczka krykieta i długich podróży pociągiem po Indiach.

Indie. Kraj miliarda marzeń to intrygujące spotkanie ze współczesnym krajem-cywilizacją, w którym zachodzi ogrom zmian kulturowych, społecznych i politycznych. Weronika Rokicka – dzięki swoim osobistym doświadczeniom zdobytym podczas pobytu na subkontynencie i profesjonalnemu wykształceniu – jest doskonałą przewodniczką po skomplikowanym labiryncie współczesnych Indii. To książka dla tych, którzy pragną zrozumieć ten kraj. To trzeba przeczytać!

Piotr Kłodkowski

były ambasador RP w Indiach

Czytelnik może już zdjąć egzotyzujące okulary i wyrzucić zużyte klisze – z taką przewodniczką jak Weronika Rokicka nie zginie! Autorka naszkicowała pełen niuansów społeczny portret Indii. To opowieść o hierarchiach i dyskryminacji, władzy i emancypacji, modernizacji i globalizacji, o dyktowanej przez wolny rynek kulturowej zmianie i kontrofensywie tradycji. O aspiracjach i marzeniach.

Agnieszka Lichnerowicz

dziennikarka Radia TOK FM

Na szczęście to nie jest kolejna książka o stereotypowych baśniowych Indiach, tylko o tym, czym ten kraj faktycznie dziś jest: o ludziach, problemach, wyzwaniach i o tym wszystkim, czego z Indiami zazwyczaj w ogóle nie kojarzymy. Polecam!

Tomasz Michniewicz

dziennikarz, podróżnik, reportażysta

Indie. Kraj miliarda marzeń - audiobook

33,74 zł 37,49 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 37,49 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

22,49 zł 37,49 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 37,49 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!