Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Karotenoidy. Luteina. Antyoksydacyjna ochrona narządu wzroku. Zdrowe oczy! – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Karotenoidy. Luteina. Antyoksydacyjna ochrona narządu wzroku. Zdrowe oczy! – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

Renata Zarzycka  

Renata Zarzycka  

15.03.2022

14.03.2022

polski

27 min

Akademia Rozwoju Coaching Życia

978-83-67225-13-7

  • MP3

Opis

W znanym polskim powiedzeniu mówi się „Bronić czegoś, jak oka w głowie”. Porównując tę metaforę do utraty widzenia jest w zupełności zrozumiałe, że uszkodzenie zmysłu wzroku uważa się za jedno z najgorszych nieszczęść, mogących przydarzyć się człowiekowi. Wiele czynników, takich, jak zanieczyszczone powietrze, promienie monitora ekranu komputerowego bądź telewizyjnego lub słoneczne światło UV oraz nieprawidłowe żywienie bogate w toksyczne wolne rodniki czy też proces starzenia się organizmu, niekiedy prowadzi do zwyrodniania gałki ocznej, a nawet do groźnych chorób w tym obszarze. Długotrwałe patrzenie w ekran komputera, telefonu czy innych urządzeń emitujących światło niebieskie w dużej ilości jest dosyć groźne dla wzroku. Dawka światła niebieskiego (długość fal ok. 440 nm) może być nawet 100 razy mniejsza niż dawka światła pomarańczowego (ok. 590 nm), by spowodować takie same uszkodzenia w tkance oka. Pod wpływem nadmiernej ekspozycji na tego typu światło, plamka żółta z czasem ulega uszkodzeniom. Proces ten, określa się, jako zwyrodnienie plamki żółtej (ang. AMD – Age-related Macular Degeneration). Prowadzi on do pogorszenia wzroku, utraty zdolności ostrego widzenia, widzenia centralnego, a nawet do ślepoty.

Luteina zawarta w pożywieniu ulega podobnym przemianom, jak lipidy (kwasy tłuszczowe) i trafia przede wszystkim do naszych oczu - do soczewek oraz plamki żółtej, czyli do obszaru o średnicy 5-6 mm będącego niezwykle ważnym miejscem w siatkówce oka. Plamka żółta znajduje się w tylnej i centralnej części siatkówki. Odpowiada m.in za ostrość widzenia, widzenie centralne, w trójwymiarze 3D oraz widzenie w wysokiej rozdzielczości. To właśnie w plamce żółtej najgęściej rozmieszczone są światłoczułe receptory siatkówki, tzw. czopki.

Luteina „na oczy”, to żółty barwnik ksantofilowy z grupy karotenoidów. Występuje w wielu produktach - głównie roślinnych - szczególnie w zielonych warzywach, takich, jak jarmuż czy szpinak. Luteina to znany od lat, prosty sposób wzbogacania codziennego odżywiania w ten składnik, w celu zachowania zdrowych oczu do późnych lat życia. Odgrywa ważną rolę w ochronie wzroku.

 

Karotenoidy. Luteina. Antyoksydacyjna ochrona narządu wzroku. Zdrowe oczy! - audiobook

14,31 zł 15,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 14,31 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

9,54 zł 15,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 14,31 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!