Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Kocia kołyska – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Kocia kołyska – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

Kurt Vonnegut  

21.05.2020

21.05.2020

polski

Zysk i S-ka

9788381169783

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • MP3

Opis

Jedna z najważniejszych pozycji w bogatym dorobku Kurta Vonneguta, urzekającą bogactwem pomysłów i komizmu.

Kocia kołyska to przypowiastka filozoficzna o współczesnym świecie i jego końcu, to Kurt Vonnegut w swojej mistrzowskiej formie. I właśnie po ukazaniu się tej powieści Graham Green nazwał go jednym z największych pisarzy amerykańskich.

Narrator zamierza napisać książkę o wybuchu pierwszej bomby atomowej i życiu jej twórcy, doktora Feliksa Hoenikera. Tymczasem trafia na wyimaginowaną wyspę San Lorenzo, skąd obserwuje rzeczywistą zagładę Ameryki, która miała być tematem jego powieści. Wariacje Vonneguta na temat ludzkiej pomysłowości i zamiłowania do zabaw i gier obrazują kondycję naszej cywilizacji, w której ludzie wolą uciekać w fantazję i kłamstwa, zawierzyć choćby najbardziej nieprawdopodobnej religii niż zmagać się z rzeczywistością i prawdą.

Kocia kołyska - audiobook

34,11 zł 37,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 37,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

22,74 zł 37,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 37,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Alek/2022-04-07

    Drwi w tej książce Vonnegut w swoim niepowtarzalnym stylu ze wszystkiego: nauki, religii, polityki i czego tam jeszcze. A tłem są losy genialnego naukowca, Feliksa Hoenikkera twórcy bomby atomowej. Drugi ważny wątek, to historia karaibskiej wyspy San Lorenzo z jej dziwaczną religią – bokononizmem. Dla mnie rzecz jest nieco zbyt odjechana, ale to wciąż bardzo dobra literatura. Audiobook jest świetnie czytany przez Kamila Prubana.

1 - 1 z 1 opinii