Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Kuracja – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Kuracja – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

Jacek Głębski  

Marcin Popczyński  

21.12.2020

21.12.2020

polski

297 min

XAUDIO

978-83-66807-03-7

  • MP3

Opis

Laureatka pierwszej edycji konkursu na powieść wydawnictwa Znak. Jury przewodniczyła Pani Olga Tokarczuk.

Powieść oparta na autentycznej historii o lekarzu psychiatrze, który chcąc poznać psychikę swych podopiecznych, postanawia przekonać się, jak wygląda szpitalne życie z perspektywy pacjenta. Decydując się na karkołomny eksperyment poznawczy, próbuje wkroczyć na niezbadany grunt i wpada w pułapkę.

Wraz z bohaterem niepostrzeżenie przekraczamy granicę między fascynacją i obsesją, normalnością i szaleństwem. Powieść skłania do pytań o możliwość rozróżnienia tych stanów, uświadamia, jak kruche może się okazać poczucie naszej tożsamości i bezpieczeństwa, kreuje sugestywną aurę osaczenia i bezsilności zarówno wobec mechanizmów nieubłaganie funkcjonującej instytucji, jak i – przede wszystkim – własnej psychiki...

Rano kupiłem książkę, w dzień ją przeczytałem, a wieczorem już pisałem adaptację. „Kuracja” Jacka Głębskiego, to dla mnie magiczna opowieść, a także moja pierwsza - filmowa - przygoda z zakłóceniem linearności czasu.

Wojtek Smarzowski

 

Gdy pracowałam jako ordynator oddziału psychiatrycznego w szpitalu im. Babińskiego w Łodzi - zawsze miałam w szufladzie biurka kilka egzemplarzy „Kuracji”, ponieważ warunkiem zaliczenia u mnie stażu było przeczytanie tej książki. O chorobach, ich objawach i leczeniu stażyści mogli dowiedzieć się z wielu podręczników, ale tego jak wielowymiarowy i niejednoznaczny jest świat oddziału psychiatrycznego - tylko po tej lekturze.

Joanna Czajkowska-Ślasko, lekarz psychiatra

Kuracja - audiobook

28,71 zł 31,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 28,71 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

19,14 zł 31,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 28,71 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!