Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Lithium. Zapomniany pierwiastek. Stabilizator nastroju, antydepresant i sojusznik zdrowego mózg – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Lithium. Zapomniany pierwiastek. Stabilizator nastroju, antydepresant i sojusznik zdrowego mózg – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

Renata Zarzycka  

Renata Zarzycka  

18.01.2022

17.01.2022

polski

33 min

Akademia Rozwoju Coaching Życia

978-83-7853-601-7

  • MP3

Opis

Mimo, iż lithium jest pierwiastkiem śladowym, okazuje się on wszechobecny w przyrodzie i bardzo ważny dla zdrowia organizmu człowieka. Lit występuje w niewielkich ilościach w wodach gruntowych (tylko na pewnych terenach). Okazuje się, iż od jego stężenia w danej lokalizacji, może zależeć nastój jej mieszkańców, Znajduje się on również w niektórych warzywach, które również mają swoje stężenie większe lub mniejsze w zależności od szerokości geograficznej, a nawet pory dnia czy nocy.

Naukowcy udowodnili, że lit zawarty w wodzie morskiej i w soli kamiennej lub morskiej ma spore znaczenie dla organizmu człowieka, a w szczególności dla mózgu i układu nerwowego. Jako sojusznik mózgu,  wspomaga stabilizację nastroju i jest antydepresantem. Polecany w diecie w przypadku chorób umysłowych, m.in. w chorobie dwubiegunowej (AChD), w ADHA, w autyzmie czy też w innych chorobach psychicznych, jak też w chorobie Alzheimera (lit zapobiega fosforylacji białka tau występującego prawie wyłącznie w komórkach nerwowych) i Parkinsona oraz w SM (stwardnienie rozsiane).

Lit jest potrzebny do zachowania płodności, jest ważny w pierwszych etapach rozwoju zarodka, Jego niedobór może przyczyniać się do niskiego wzrostu u dzieci a nawet do zahamowania wzrostu. Lit ma też swój współudział w procesach trawienia i przyswajania składników pożywienia.  Bierze udział w transportowaniu witamin B12, B8 i B9 do komórek.  Już małe dawki litu przynoszą masę korzyści i są całkowicie bezpieczne. Większe dawki nie są zalecane. Stąd najbezpieczniejsze jego formy powinny pochodzić ze źródeł naturalnych, czerpane z wody i pożywienia.

 

Lithium. Zapomniany pierwiastek. Stabilizator nastroju, antydepresant i sojusznik zdrowego mózg - audiobook

14,31 zł 15,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 14,31 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

9,54 zł 15,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 14,31 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!