Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Nie dopytuj się. Historie z Bieszczadów – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Nie dopytuj się. Historie z Bieszczadów – audiobook
NowośćCENA NEXTO
Nie dopytuj się. Historie z Bieszczadów – audiobook
NowośćCENA NEXTO

Anna Kamińska  

Marcin Popczyński  

19.12.2025

19.12.2025

polski

5:46:00

Wydawnictwo Literackie

9788308093283

  • MP3
Opis

Od leśnych szeptów Białowieży do górskiego echa Bieszczadów.

Pierwsza książka o kobietach w Bieszczadach.

Anna Kamińska, bestsellerowa autorka biografii i reportażu „Białowieża szeptem”, powraca z opowieścią o Bieszczadach, miejscu pełnym sprzeczności, piękna, surowości, dzikości, baśniowości, mroku, zmysłowości i niewypowiedzianych tajemnic.

Bieszczady są jak kobieta, niepokorne, niezależne, nieposkromione. Są tu pełnoprawnym bohaterem, a ich dzikość nadaje ton opowieści.

To miejsce wybrane przez niezwykłe kobiety: Zofię Komedową, Marię Kownacką, Joannę Hasiorową, żonę Hasiora, której historia przez nikogo nie była jeszcze opisywana. Odnajdujemy w nich także ślady Simony Kossak, bohaterki pierwszej bestsellerowej biografii Kamińskiej. Każda z tych kobiet na swój własny, wyjątkowy sposób wpisała się w krajobraz Bieszczadów. Autorka z uwagą i wrażliwością kreśli portrety bohaterek, a jednocześnie wsłuchuje się w głosy tych, którzy w górach szukali schronienia, wolności, przygody albo nowego początku.

Nie dopytuj się to tytuł, który wybrzmiewa jak echo – pełne tajemnic, ukrywanych prawd, bólu, ale i pamięci o napięciach kulturowych, wysiedleniach i wojnie. To także opowieść o ciszy, która czasem mówi więcej niż słowa.

Audiobook czyta Marcin Popczyński.

Nie dopytuj się. Historie z Bieszczadów - audiobook
40,41 zł 44,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 42,65 zł
?
Ładowanie rekomendacji…
Ładowanie rekomendacji…
Ładowanie rekomendacji…
Opinie o produkcie
Ocena:

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!