Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Pamiętnik oblężenia Częstochowy ks. Augustyn Kordecki – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Pamiętnik oblężenia Częstochowy ks. Augustyn Kordecki – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

ks. Augustyn Kordecki  

Marcin Nowakowski  

09.04.2008

10.01.2008

polski

02:33:00

Promatek Media

978-83-922678-6-7

Ocena: 5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • MP3

Opis


Ojciec Augustyn Kordecki przeszedł do historii jako bohaterski obrońca Jasnej Góry podczas potopu szwedzkiego. Jako przeor klasztoru dowodził obroną i stanął na czele zakonników oraz grupy szlachty. W swoim pamiętniku przedstawił wydarzenia związane z oblężeniem klasztoru. Staropolski język oraz liczne cytaty z oryginalnej korespondencji z generałem wojsk szwedzkich pozwolą słuchaczowi przenieść się w czasy oblężenia Jasnej Góry. Atutem realizacji dźwiękowej jest tło muzyczne skomponowane specjalnie na potrzeby nagrania.

Pamiętnik oblężenia Częstochowy ks. Augustyn Kordecki - audiobook

10,62 zł 11,80 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium

7,08 zł 11,80 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:5
  Andrzej Leszczyński/2009-04-20

  Wypada poza pochwałami dodać, że ksiądz Kordecki wielce ułatwił Panu Sienkiewiczowi robotę. Ponadto uważam że Pamiętnik ojca Kordeckiego to obowiązkowa lektura do Potopu, tak samo jak Pamiętnik pana Paska. Wszystkie trzy pozycje są świetne.

 • Ocena:5
  mw/2008-12-10

  "Pamiętników..." wcześniej nie znałem, więc kupując je w wersji czytanej zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Liczyłem na interesującą "lekturę" i zdecydowanie się nie zawiodłem!

  Świetnie przeczytana książka, wstawki muzyczne doskonale podnoszą dramatyzm wydarzeń.Staropolski język... cóż... dopiero takie pozycje jak ta pozwalają dostrzec jak piękny i melodyjny jest nasz język ojczysty. Do tego całości dodają smaczku cytaty z korespondencji - aż żal się robi, że dziś niewielu już ludzi potrafi tak listy pisać i tak się wysławiać...

  Książka zdecydowanie warta by ją poznać - myślę nawet, że zdecydowanie lepiej poznać ją w niniejszej wersji audio, niż w jakiejkolwiek innej.

1 - 2 z 2 opinii