Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Początek – audiobook

BestsellerPROMOCJA

Dan Brown  

Jacek Rozenek  

03.10.2017

03.10.2017

polski

1020 min

Sonia Draga

978-83-8110-145-5

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • MP3

Opis

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda i specjalista od symboli, przenosi nas do malowniczej Hiszpanii. Tam przemierza ulice Madrytu, Barcelony, Sewilli i Bilbao w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania:
Skąd pochodzimy?
Dokąd zmierzamy?
Brown zapełnił karty tej fascynującej powieści kodami, symbolami, odkryciami naukowymi, ciekawostkami religijnymi, historycznymi i architektonicznymi. Powiewu świeżości dodają opisy dzieł sztuki współczesnej i najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych!
Bez względu na to kim jesteś i w co wierzysz, nie masz wpływu na to, co się wydarzy…
Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie ma dojść do ujawnienia odkrycia, które „na zawsze zmieni oblicze nauki”. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i futurysta, którego oszałamiające wynalazki i śmiałe przepowiednie zapewniły my rozgłos na całym świecie. Kirsch, który dwadzieścia lat wcześniej był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, planuje ujawnić informację, która będzie stanowić odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji.
Gdy Langdon i kilkuset innych gości w osłupieniu ogląda oryginalną prezentację, wieczór zmienia się w chaos, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Chcąc stawić czoła nieuchronnemu zagrożeniu, Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum, który pomagała Kirschowi zorganizować wydarzenie. Razem udają się do Barcelony i podejmują niebezpieczną misję odnalezienia kryptograficznego hasła, które stanowi klucz do sekretu Kirscha…

Początek - audiobook

18,60 zł 31,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 18,60 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

11,16 zł 31,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 18,60 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Nina /2018-03-20

    Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy? - przedsmak tego, co się w Początku stanie mamy już, kiedy Edmond Kirsch spotyka się z dostojnikami trzech monoteistycznych religii, aby opowiedzieć im o swoim wiekopomnym odkryciu, które daje odpowiedź na te pytania. Ale tak naprawdę zaczyna się dziać, gdy Kirsch, informatyk, futurysta i w ogóle geniusz, ma ogłosić wyniki swoich badań całemu światu. Dlatego, że jego ustalenia doprowadzą do ostatecznej śmierci Boga?

    Jak to zwykle u Dana Browna, aż roi się w powieści od znamienitych postaci. A że rzecz dzieje się, poza kilkoma epizodami, w Hiszpanii, są wśród nich hiszpański król i biskup, jego wierny przyjaciel, są inni księża, a także rabin i imam, jest następca tronu i jego narzeczona, dyrektorka muzeum Guggenheima w Bilbao, są gwardziści i palmarianie, jest tajemniczy Regent, który wydaje się całym tym interesem kręcić, jest pani od królewskiego pijaru, są gdzieś tam w tle dziennikarze i ich informatorzy oraz jest oczywiście Robert Langdon, a także niejaki Winston.

    Wszystko trwa przez prawie pięćset stron lub, jak u mnie, przez siedemnaście godzin słuchania audiobooka. Stanowczo za długo. Autor rozciąga fabułę, jakby mu płacili wierszówkę. Dzięki dobrej, pozbawionej egzaltacji interpretacji tekstu przez lektora, Jacka Rozenka, wytrzymałam. Także dlatego, że wielkich oczekiwań nie miałam. Jest trochę zwrotów akcji, kilkoro sympatycznych bohaterów, są także niespodzianki, których rozwiązanie jednak w zasadzie niczego specjalnie ciekawego nie odkrywa. Ponadto, jest ładnie pokazana sceneria, w czym Brown zawsze był dobry: Bilbao, Barcelona, Madryt, budynki sakralne, na czele z bazyliką Sagrada Familia czy muzeum Guggenheima. Należałoby pewnie dodać, że nigdy nie oburzała mnie komercjalizacja nawet najważniejszych, trudnych problemów, takich jak relacja między religią i nauką. Pod warunkiem, oczywiście, że wiem, na co mogę liczyć. A tak jest z Danem Brownem, sprawnym fachowcem w swoim pisarskim rzemiośle.

1 - 1 z 1 opinii