Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Potop – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Potop – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

BestsellerTANIEJ 7 %

Henryk Sienkiewicz  

Marek Walczak  

26.02.2008

06.04.2007

polski

50:40:00

Aleksandria

978-83-60313-14-5

Ocena: 4.4 (9 oceniających) Oceń produkt

 • MP3

Opis

Druga z powieści, tworzących Trylogię Henryka Sienkiewicza.

Rok 1655, w granice Rzeczpospolitej wkracza olbrzymia armia szwedzka. Polacy zapamiętają ten najazd jako „potop szwedzki”. Mnożą się zdrady - ulega szlachta pospolitego ruszenia pod Ujściem, Janusz Radziwiłł poddaje Litwę Szwedom. Ostoją Polaków staje się Częstochowa, w której obronie niebagatelną rolę odegra Andrzej Kmicic. Bohaterskimi czynami za wszelką cenę będzie chciał odzyskać dobre imię polskiego szlachcica.

Marta Fox, autorka wielu książek dla młodzieży, tak wypowiada się o tym audiobooku:

Dzięki tej interpretacji na nowo odkrywam język bohaterów "Potopu" i z dziką satysfakcją cytuję go we współczesnej codzienności. Doskonała dykcja aktora powoduje, że i w codziennych rozmowach mam wyjątkową ochotę nie śpieszyć się, nie mówić skrótami, rezygnować z "medialnego" kodu, który bynajmniej nie ma nic wspólnego z pielęgnowaniem polszczyzny, z kulturą języka. Jestem przekonana, że ta interpretacja powieści uczyni wiele dobrego dla zachwaszczonego polskiego języka. Być może uświadomi także młodym, którzy zechcą w ten sposób przeczytać "Potop", że warto wrócić do źródeł języka, dbać o jego czystość.

Zamów teraz, a już w kilka chwil po zakupie, drogą elektroniczną dostarczymy Ci wybranego audiobooka. Bez odchodzenia od komputera, zyskujesz błyskawiczny dostęp do tej historycznej powieści. Przyjemny głos lektora gwarantuje pełne zadowolenie z jej słuchania.

Potop - audiobook

18,88 zł 20,30 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.4 (9 oceniających)

1 - 5 z 9 opinii

 • Ocena:5
  Katarzyna Zakrzewska/2011-11-27

  Piękna interpretacje powieści. Dzięki formie słuchanej miałam okazję przeżyć poruszające przygody polskich bohaterów, będąc w pracy. Autor cudownie naśladuje poszczególne głosy bohaterów. Nie wyobrażam sobie lepszego audiobooka niż ten. Aż nie chciałam by się kiedykolwiek skończył:( Polecam.

 • Ocena:5
  Urszula /2011-09-11

  Miły lektor i wspaniała alternatywa dla przeczytania 1 000 stron.

 • Ocena:5
  Maciej Góra/2011-02-06

  Super lektura nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Jest to dla mnie dużym urozmaiceniem, zwłaszcza podczas dłuższych podróży.

 • Ocena:5
  Katarzyna Bielicka/2009-11-23

  Fantastyczna interpretacja dobrze znanej lektury zrobiła na mnie duże wrażenie. Droga do pracy dzięki audiobookowi stała się przyjemniejsza

 • Ocena:1
  Antoni Kucharewicz/2009-10-24

  Gdyby nie fatalna jakość nagrania - co i raz pojawiające się trzaski jak ze starej płyty gramofonowej, sam zamysł lektury do odsłuchiwania jest kapitalny. To nie tylko sposób na zimowe wieczory ale również stokroć lepsze od komercyjnego radia w czasie podróży.

1 - 5 z 9 opinii