Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Psychologia tłumu – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Psychologia tłumu – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

Gustave le Bon  

Roch Siemianowski  

19.08.2022

02.08.2022

polski

344 min

Łukasz Tomys Publishing

978-83-67060-63-9

  • MP3

Opis

Psychologia tłumu” Gustave’a Le Bona to arcydzieło myśli europejskiej, które wywarło ogromny wpływ na najważniejszych badaczy społecznych. Ten francuski uczony, nazywany ojcem psychologii społecznej, głównym przedmiotem swych dociekań uczynił zachowania tłumu. W swojej pracy w błyskotliwy sposób opisuje aktywność ludzkich jednostek, które zatracają swoją indywidualność w momencie, kiedy stają się częścią zbiorowości opanowanej wspólnym celem.

Naukowiec wykazuje, że tłum cechuje własna dynamika myślenia i działania. Z tego powodu nie można go traktować jedynie jako zbioru osobników, lecz należy brać pod uwagę, że stanowi on jakościowo odmienny twór. Jego cechy i zachowanie nie są prostą wypadkową cech i dążeń tworzących go ludzi.

Znajomość dzieła francuskiego psychologa społecznego może ułatwić manewrowanie w informacyjnym chaosie, w jakim toniemy każdego dnia za sprawą szokujących doniesień ze świata. Praca Le Bona  pozwala w pewnym stopniu pojąć przyczyny i głębszy sens wydarzeń, których aktywnymi uczestnikami są pozbawione kontroli rozwścieczone tłumy.

Psychologia tłumu - audiobook

22,41 zł 24,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

12,45 zł 24,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!