Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Relaks dla Twoich Oczu – audiobook

CENA NEXTO

Paweł R. Stań  

Paweł R. Stań  

10.08.2012

01.01.2011

polski

9

00:17:00

Rara Avis Centrum Wspierania Kreatywności

978-83-61427-05-6

Ocena: 4.5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • MP3
 • PDF
 • EPUB

Opis

Czy wiesz, że Twoje oczy pracują nawet wtedy, gdy śpisz? Kiedy śnisz, Twoje oczy poruszają się tak, jakby obserwowały realne obrazy. Są wrażliwe na ból i zmęczenie. Eksploatujesz je, a w zamian dajesz pasywny odpoczynek we śnie. Stąd krótka droga do stresu wzrokowego.

Korzystasz z oczu niemal we wszystkich czynnościach dnia. Kiedy Twoje mięśnie są zmęczone, prawdopodobnie rozluźniasz je, kładziesz się i odpoczywasz. A co robisz dla swoich Oczu?

Stres wzrokowy pojawia się przy przedłużonym, nieprzerywanym odpoczynkiem, patrzeniem na bliskie przedmioty, w czasie wykonywania zadań o dużym stopniu koncentracji, czy dużych wymaganiach poznawczych. To charakterystyczne dla nauki w szkole, w pracy biurowej, w pracy z komputerem. Stąd powstało pojęcie Syndromu komputerowego osłabienia wzroku.

Patrząc na ekran oko nie może określić ogniskowej długości pikseli, co prowadzi do permanentnego drżenia mięśnia rzęskowego. Stąd tylko krok do rozwinięcia się krótkowzroczności.

Objawy syndromu komputerowego osłabienia wzroku:

 • zmęczenie/ból oczu,
 • ogólne zmęczenie,
 • ból szyi i ramion,
 • suche oczy,
 • trudności w koncentracji.

Relaksacja dla oczu często bywa określana jako palming, choć samo to pojęcie jest o wiele szersze i odnosi się często do całej metody leczenia wzroku, stworzonej przez dr Bates'a.

Charakterystycznym elementem palmingu (jako relaksacji) jest trzymanie dłoni na oczach. Dłonie są oparte na kościach policzkowych, bez nacisku na oczy i twarz.

W Relaksie dla Twoich Oczu 17 minut trzymania dłoni w takiej pozycji jest mało komfortowe, dlatego ten fizyczny element relaksacji został zastąpiony wyobrażeniem.

Uwaga: Efekty Relaksacji... będą zdecydowanie lepsze, gdy będziesz znać uczucie trzymania dłoni na oczach, dlatego polecam Ci wykonywanie kilkuminutowego palmingu w każdej wolnej chwili.

Relaks dla Twoich Oczu - audiobook

6,93 zł 7,70 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 6,93 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

3,85 zł 7,70 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 6,93 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:4
  passcode/2013-02-19

  Dobry, ale mały produkt - używam ;-)

 • Ocena:5
  Elżbieta Rybnik/2012-08-30

  Kupiłam ten audiobook z ciekawości, na czym polega taki relaks. Prawdę mówiąc nie bardzo wierzyłam w jego skuteczność. Jednak po kilkugodzinnej pracy na komputerze postanowiłam wypróbować ten sposób odpoczynku. W ciągu tych prawie 20 min. naprawdę odprężyłam się, zrelaksowałam i nabrałam sił do dalszej pracy. Myślę, że ten audiobook spełnił, przynajmniej w moim przypadku, swoje zadanie. Teraz już chętnie korzystam z niego, gdy jestem zmęczona, a przede mną jeszcze sporo pracy. Polecam go wszystkim maniakom komputerów i telewizji.

1 - 2 z 2 opinii