Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wielki Gatsby – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Wielki Gatsby – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

Francis Scott Fitzgerald  

Antoni Rot  

24.01.2011

03.01.2011

polski

05:09:00

Promatek Media

978-83-7756-009-9

Ocena: 4.3 (7 oceniających) Oceń produkt

 • MP3

Opis

Wielki Gatsby (The Great Gatsby) to bodaj najsłynniejsza powieść amerykańskiego pisarza Francisa Scotta Fitzgeralda. Napisana w 1925 roku, za życia autora nie cieszyła się popularnością, dziś jednak doczekała się uznania i kilku pamiętnych ekranizacji.

Powieść jest zatopiona w ponurym klimacie nowojorskich ulic czasów prohibicji. W cieniu wielkich fortun rodzi się potęga gangów. Jay Gatsby, oficer zasłużony w czasie wojny, próbuje odnaleźć swoje miejsce w czasach wielkiego kryzysu, gdy byle kaprys losu wynosił ludzi na szczyt lub zrzucał ich na dno. Śniony przez niego amerykański sen szybko blednie w świecie przegniłej moralności, zepsucia i fałszu, pożerającej najczystsze uczucia. Władza i pieniądze, które miały być spełnieniem marzeń, zagarniają rzeczywistość i nie pozwalają przetrwać przyjaźni i miłości.

Ponura, boleśnie aktualna historia przynosi obraz straconego „pokolenia jazzu”, rozczarowanego powojenną rzeczywistością i próbującego wypełnić moralną pustkę, zagłuszyć myśli gwarem wielkiego miasta.

Książkę czyta sprawdzony w tej roli aktor Antoni Rot. Jego interpretacje są zawsze wciągające i ciekawe, a głos jakby stworzony do tekstów „z dreszczykiem”. Specjalnie skomponowana muzyka, stylizowana na okres narodzin jazzu, dodaje całości odpowiednią atmosferę.

Wielki Gatsby - audiobook

22,41 zł 24,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,41 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

14,94 zł 24,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,41 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.3 (7 oceniających)

1 - 5 z 7 opinii

 • Ocena:4
  APO/2014-09-20

  Dzięki fantastycznej interpretacji lektora słuchanie książki nieco nudnawej choć klimatycznej jest przyjemnością!

 • Ocena:3
  Aneta Kostecka/2014-05-25

  Wysłuchałam audiobooka i na całe szczęście, bo przez książkę bym nie przebrnęła. Historia prosta, postaci również. Jedyne co mi się podobało to niektóre "psychologiczne diagnozy" i niekiedy teksty tak trafne, że aż chciało się krzyczeć na głos "eureka" :-)

 • Ocena:5
  Ireneusz Maj/2013-10-10

  "Wielki Gatsby" to cudownie prosta opowieść o tym, co w życiu jest najważniejsze. Tytułowy Gatsby jest bogatym człowiekiem i wydaje się, że powinien być doskonale szczęśliwy... Niestety- jak wiemy- pieniądze to nie wszystko. Gatsby jest widziany oczyma o niebo biedniejszego sąsiada- początkującego prawnika. I tak naprawdę nie wiadomo, kto jest głównym bohaterem. Rzecz jest niebywale nastrojowa, refleksyjna, ale absolutnie nie nudna. Niejeden czytelnik rozpozna w narratorze siebie samego... Refleksje młodego prawnika są i szczere, i wzruszające. Warte polecenia czytelnikom, którym znudziły się skandynawskie (i nie tylko) kryminały. Audiobook perfekcyjny, zarówno głos lektora, jak i podkład muzyczny cudownie pasujący do początku wieku XX- epoki jazzu- zachwycają.

 • Ocena:4
  Artur Jeż/2013-08-27

  Lektor bardzo dobry, dźwiękowo też. Niestety, książka zawiodła mnie od strony treści - bardzo znana, polecana, mnie nie zachwyciła. Ciekawy opis czasów i atmosfery, sprawna językowo, ale nie znalazłem w niej nic bardzo ciekawego czy odkrywczego.

 • Ocena:5
  Piotr/2013-08-20

  Świetnie przeczytana książka, aż miło było słuchać czekam na więcej takich audiobooków od tego lektora, a co do książki również bardzo mi się spodobała

1 - 5 z 7 opinii