Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wojna polsko-ruska pod flagą biało czerwoną – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Wojna polsko-ruska pod flagą biało czerwoną – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

BestsellerTANIEJ 7 %

Dorota Masłowska  

Grzegorz Przybył  

02.04.2009

01.03.2009

polski

07:19:00

Aleksandria

978-83-60313-27-5

Ocena: 4.3 (8 oceniających) Oceń produkt

 • MP3

Opis


Wydany nakładem Lampy i Iskry Bożej w 2002 r. debiut literacki Doroty Masłowskiej, późniejszej zdobywczyni Nagrody NIKE w roku 2006 (za poemat „Paw Królowej”). „Wojna Polsko-Ruska…” została sfilmowana w reżyserii Xawerego Żuławskiego, z Borysem Szycem w roli głównej; premiera filmu – wiosną 2009 roku.

„Wojna Polsko-Ruska…” została przetłumaczona i wydana w wielu wersjach obcojęzycznych, m.in. po angielsku, niemiecku, rosyjsku, francusku.

Pamiętam jak w 1956 roku przeczytałam "Pierwszy krok w chmurach" Hłaski (...) "Przy wojnie polsko ruskiej" przypomniałam sobie to uczucie. To także książka bardzo dotkliwa.
Małgorzata Szejnert "Wysokie Obcasy"

Jest to kawał lekko nadpsutego literackiego mięsa i zdaje się, że warto było żyć 40 lat, aby wreszcie coś tak interesującego przeczytać.
Marcin Świetlicki

"Wojna polsko-ruska" jest fantastycznym portretem Polski i Polaków, bo w naszym pięknym kraju już prawie wszyscy są Silni...
Piotr Gruszczyński "Tygodnik Powszechny"

Czyta: Grzegorz Przybył

Wojna polsko-ruska pod flagą biało czerwoną - audiobook

21,39 zł 23,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.3 (8 oceniających)

1 - 5 z 8 opinii

 • Ocena:5
  Maciej Dziubecki/2013-07-05

  Niepotrzebnie obejrzałem najpierw film, który mi się zdecydowanie nie podobał. Po książkę sięgnąłem 2 lata później, po przeczytaniu (przesłuchaniu właściwie) najnowszej książki Masłowskiej "Kochanie, zabiłam nasze koty". Warto było i po raz kolejny nauczka - najpierw książka, ekranizacja ewentualnie potem.

 • Ocena:1
  Rafal/2010-05-25

  Można pisać takie książki. Pytanie: TYLKO PO CO? Książka jest ordynarna i wulgarna. Napisana została według obecnie panującej wśród pseudo-artystów i pseudo-pisarzy filozofii: jeśli nie wie się o czym pisać lub nie umie się pisać to należy szokować, a jak będą krytykować, to zasloni się wolnością wypowiedzi artystycznej - współczesna Ars Poetica. Do książki robolem dwa podejścia, ale dalej jak do polowy nie udało mi się wysłuchać. Ani treści, ani fabuły, za to przekleństwo co drugie słowo. Ktoś porównał ten "utwór" do opowiadań Marka Hłaski. Myślę, ze jest to spore nadużycie i Hłasko pewnie w grobie się przewraca. Pisał on również o lumpach, ale literackim językiem, często dosadnym, ale nie przekraczającym dobrego smaku. Poza tym jego opowiadania mają fabułę i pewną myśl do przekazania, zmuszają do przemyśleń. Natomiast "Wojna polsko-ruska..." nie ma absolutnie NIC do przekazania! Powstała chyba tylko po to aby trafić do Księgi Guinnessa w kategorii liczby użytych "słów na k" i innych przekleństw w jednej powieści.

 • Ocena:4
  Wojciech Korycki/2010-02-23

  Książka prowokacyjna, aż do przesady. Chwilami, tak jak głównemu bohaterowi, robi się niedobrze. Ale chyba o to Autorce chodziło...
  Ciekawa forma, ale treść nudzi i ciężko dotrwać do końca. I nie bardzo chce się słuchać raz jeszcze. Fenomenalny lektor, i za jego interpretację daję ****, choć gdybym wiedział, na co się narażam - książki tej bym nie kupił.

 • Ocena:4
  Justyna Hackmann/2010-01-24

  Lektor bardzo dobry, idealny głos do tematyki/bohaterów. Treść czasem ciężka do strawienia, ale powieść pod względem poruszanej tematyki i przede wszystkim językowo bardzo interesująca.

 • Ocena:5
  jakub kubaszewski/2009-10-26

  publikacja godna polecenia

1 - 5 z 8 opinii