Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Związane skrzydła. Dlaczego polskie samoloty spadają. Raport pilota – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Związane skrzydła. Dlaczego polskie samoloty spadają. Raport pilota – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

TANIEJ 7 %

Robert Zawada  

Robert Zawada  

08.11.2012

06.11.2012

polski

05:24:31

Helion

978-83-246-6362-0

Ocena: 3 (1 oceniający) Oceń produkt

  • MP3

Opis

…polski lotnik to jest taki, że jak trzeba będzie, to nawet poleci na drzwiach od stodoły…

Zaczęło się od serii katastrof. Najpierw CASA, potem Bryza i wypadek Mi-24. Wszystkie te katastrofy spowodowane były błędami załóg wykonujących loty. To były błędy na pierwszy rzut oka niedopuszczalne: brawura, niedouczenie, lekceważenie przepisów. Gdyby to był jeden wypadek, można by powiedzieć, że akurat ci piloci byli słabo wyszkoleni.

Robert Zawada to kapitan rezerwy, pilot Wojska Polskiego, sejmowy ekspert lotniczy. Jako ekspert (konsultant) nadzwyczajnej podkomisji sejmowej do spraw zbadania procesu szkolenia lotniczego w Siłach Zbrojnych RP odwiedził wiele jednostek lotniczych, aby odpowiedzieć na pytanie: Co jest nie tak ze szkoleniem polskich pilotów?

Rozmawiając z pilotami służącymi w jednostkach na terenie całego kraju, usłyszał relacje, które brzmiały znajomo: pielęgnowanie postkomunistycznej mentalności, brak ochoty do wprowadzania zmian, kulejący, niedostosowany do współczesnych wymogów system szkolenia. Czynni lotnicy potwierdzili to, co autor pamiętał ze swojego szkolenia i służby w lotnictwie Marynarki Wojennej.

A potem był 10 kwietnia 2010.

Dlatego właśnie Robert Zawada postanowił zapoznać Czytelnika z prawdziwym stanem polskiego lotnictwa wojskowego. Bez koloryzowania. Bez odwołań do polityki. Wyłącznie w oparciu o własne doświadczenia…

Związane skrzydła. Dlaczego polskie samoloty spadają. Raport pilota - audiobook

27,81 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:3
    Krzysztof Pujdak/2013-04-20

    W sumie ciekawa historia zmagań pilota-pasjonaty ze zmaganiami z degrengoladą, prywatą i bylejakością w polskiej armii. Wadą tej książki to, że zbyt dużo jest opisów zupełnie rutynowych czynności, chyba nikogo nie interesujących...
    Słowem - można posłuchać, ale nie trzeba...

1 - 1 z 1 opinii