Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Mówią Wieki – e-wydanie – 2/2020

BestsellerTANIEJ 5 %

2/2020

01.02.2020

polski

Oficyna Wydawnicza "Mówią Wieki"

12304018

Ocena: 5 (3 oceniających) Oceń produkt

 • PDF
 • Dostęp online PDF

Opis

Mówią wieki” to miesięcznik historyczny, który ukazuje się nieprzerwanie od 1957 r. Naszą misją jest popularyzowanie historii w oderwaniu od bieżącej polityki i taniej sensacji. Od początku, aż do dziś redaktorami i autorami są głównie polscy i zagraniczni naukowcy – historycy i specjaliści z nauk pokrewnych. Nasza redakcja nadzoruje merytoryczną stronę tekstów, dba o przystępność języka i atrakcyjną oprawę graficzną. Kierujemy nasze publikacje do prawdziwych miłośników historii i tych, którzy naszą wiedzę chcą przekazać następnym pokoleniom.

W numerze:

Śmierć na polu chwały to temat główny najnowszego numeru, o którym piszą trzej profesorowie Uniwersytetu Warszawskiego. Michał Kopczyński przedstawia krótki zarys historii czczenia bohaterów wojennych od czasów starożytnej Grecji do wieku XX. Jarosław Czubaty analizującobraz śmierci w epoce napoleońskiej zauważa: jak od wieków, także w tej epoce, śmierci na polu bitwy towarzyszył smutek. Nowym zjawiskiem wydaje się jednak gotowość do bardziej otwartego okazywania żalu i bólu po stracie towarzysza broni.Piotr Szlanta w artykule Ofiary czy bohaterowie? Opisuje formy kultu poległych podczas I wojny światowej w Niemczech i Austrii. Duża część z tych nekropolii znajduje się na terenie Polski.

O potędze irańskiego państwa Sasanidów w artykule Król Szapur II – Brat Słońca i Księżyca. Przyjaciel Gwiazd. 

O mało znanych okolicznościach i przyczynach zabójstwa Juliusza Cezara pisze prof. Stanisław Stabryła. O zmechanizowanym wydobywaniu kruszca w starożytnym Rzymie przeczytamy w artykule Rzymska gorączka złota. Piwo w starożytności to temat tekstu Marii Falińskiej.

Historia  I RP w trzech odsłonach: o krwawym najeździe tatarskim po ucieczce Henryka Walezego pisze Hubert Beczek. O chorobach Władysława IV - Magdalena Kalicka: pierwsze symptomy pogarszania się kondycji Władysława dostrzeżono już wiele lat przed koronacją. Później było już tylko gorzej. O rokowaniach polsko-brytyjskich w epoce Sejmu Wielkiego w tekście Niewykorzystana szansa Rzeczypospolitej.

200 lat roweru – początkom kariery tego pojazdu jednośladowego przygląda się Michał Kopczyński.

Paweł Szulc w artykule Kurs na Konstantynopol pisze:18 listopada 1920 r. na wodach Bosforu pojawiła się flota ponad 120 okrętów i statków handlowych z blisko 150 tys. Rosjan na pokładach. Nie był to jednak atak na stolicę imperium osmańskiego, ale wielka ucieczka przed bolszewikami.

O walce Afroamerykanów o równouprawnienie w USA w latach 60. ubiegłego stulecia w tekście Johna Lewisa krwawa droga do Montgomery pióra Piotra Korczyńskiego.

prenumerata roczna

79,80 zł 84,00 zł

Mówią Wieki - e-wydanie – 2/2020

8,07 zł 8,50 zł
?

Kup Mówią Wieki – e-wydanie – 2/2020 / e-wydanie

Forma zakupu
 

Mówią Wieki – e-wydanie – 2/2020

 • 2/2020
  • PDF
  • Dostęp online PDF
8,07 zł 8,50 zł

prenumerata półroczna

 • 6
42,75 zł 45,00  zł

prenumerata roczna

 • 12
79,80 zł 84,00  zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:5
  Anonim/2020-01-29

  Faktycznie bardzo dobra i miła w lekturze pozycja o tematyce historycznej, pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika historii i co najważniejsze to odpowiednia cena :)

 • Ocena:5
  Jacek Bober/2019-11-12

  Pozycja obowiązkowa dla miłośników historii.

 • Ocena:5
  Renata Nych/2019-08-13

  Ciekawe czasopismo. Zachęcam do zakupu!

1 - 3 z 3 opinii