Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Pomocnik Medyczny Polityki – e-wydanie – Jak zachowac zdrowie i młodość

CENA NEXTO

Jak zachowac zdrowie i młodość

09.04.2010

01.03.2010

polski

Polityka Sp. z o.o. SKA.

1730-0525PM

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • PDF

W numerze:

Medycyna nie uwolni nas od chorób i objawów starzenia. Ale są przecież sposoby, dzięki którym możemy wzmacniać swoje zdrowie, siły witalne i wydłużać życie. Ważne jest także umiejętne rozpoznawanie wczesnych objawów chorób, które w XXI w. zagrażają nam najbardziej: alergii, nowotworów, schorzeń układu krążenia, cukrzycy i otyłości. Temu służy nasze wiosenne wydanie „Pomocnika Medy­cznego”. Znajdą w nim Państwo wiele tekstów publikowanych już na łamach „Polityki”, jednak uaktualnionych i poszerzonych, bo w kwestii ratowania naszego zdrowia naukowcy oraz eksperci – do których zwróciliśmy się o pomoc przy redagowaniu „Pomocnika” – do swoich recept wciąż dopisują nowe zalecenia.


W rozdziale I radzimy, jak nie dać się alergii (sprzyjają jej np. zbyt sterylne warunki życia) i astmie, która bywa konsekwencją nieleczonej alergii. Piszemy też o innych wiosennych wrogach – kleszczach roznoszących groźne choroby: boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu.
W rozdziale II omawiamy różne aspekty starzenia i sposoby przeciwdziałania im. Radzimy, jak złagodzić przykre objawy meno- i andropauzy.


Rozdział III poświęcamy tym rodzajom chorób nowotworowych, na które Polki i Polacy zapadają najczęściej: rakowi piersi, płuca, jelita grubego. A także m.in. czerniakowi i chłoniakom, których przybywa w zastraszającym tempie. Zwracamy uwagę na badania profilaktyczne, dzięki którym można raka zdiagnozować w bardzo wczesnej fazie. A wtedy jest w pełni wyleczalny.
W rozdziałach IV i V radzimy, jak uniknąć chorób serca, zawału, udaru, zakrzepicy, jak zmienić dietę i styl życia na zdrowszy.


Nie zapomnieliśmy też o użytecznych i cieszących się dużą popularnością testach, dzięki którym każdy będzie mógł sprawdzić stan swojego organizmu, kondycję, podatność na rozmaite zagrożenia, ale i zaawansowanie objawów chorobowych – by móc ocenić, kiedy zwrócić się o pomoc do lekarza.
To wydanie „Pomocnika” traktujemy jako kontynuację pierwszego tomu (dostępnego jeszcze m.in. w naszym sklepie internetowym – patrz s. 115). Poświęciliśmy go samobadaniu i kontroli zdrowia, a więc nauce odróżniania błahych dolegliwości od poważnego rozstroju. Teraz przyszedł czas, by napisać znacznie więcej o chorobach cywilizacyjnych i o tym, jak do późnych lat im przeciwdziałać. Życzymy wytrwałości w trenowaniu zdrowych nawyków.

Pomocnik Medyczny Polityki - e-wydanie – Jak zachowac zdrowie i młodość

11,50 zł 12,10 zł
?

Kup Pomocnik Medyczny Polityki – e-wydanie – Jak zachowac zdrowie i młodość / e-wydanie

Forma zakupu
 

Pomocnik Medyczny Polityki – e-wydanie – Jak zachowac zdrowie i młodość

  • Jak zachowac zdrowie i młodość
    • PDF
11,50 zł 12,10 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Jakub Hepner/2011-04-01

    Każdy powinien mieć tę pozycję w domu i często do niej wracać. Wystarczający opis zawartości znajduje się na stronie internetowej, więc nie będę się powtarzał. Szkoda tylko, że wydawca (POLITYKA) nie udostępnił do zdigitalizowania części pierwszej.

1 - 1 z 1 opinii