W Sieci Historii – e-wydanie – 1-2/2024
Niezwykłe pismo zwycięskiej historii Polski
Pierwszy numer miesięcznika „wSieci Historii” ukazał się 16 maja 2013 r. i od razu uplasował się w czołówce sprzedaży w segmencie miesięczników historycznych. Gdy my mówimy o polskiej historii, przed oczami mamy setki wygranych bitew, bohaterskie szarże po zwycięstwo, podniosłe chwile, odważne czyny w imię prawdy i wolności. Jesteśmy dumni z naszej przeszłości. Dlatego „wSieci Historii” nazywamy miesięcznikiem historii zwycięskiej.
W każdym wydaniu miesięcznika odwołujemy się do naturalnej ciekawości każdego Polaka, do chęci zdobywania wiedzy i dowiadywania się o wydarzeniach przeszłych, które wpływają przecież na naszą teraźniejszość i przyszłość. Między innymi dlatego zorganizowaliśmy akcję „Historia jest ciekawa”. Do 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce trafiła w lutym i marcu 2014 paczka zatytułowana „Historia jest ciekawa”, przygotowana specjalnie dla nauczycieli historii. Zaproponowaliśmy, by wykorzystali w nauczaniu historii trzy niezwykłe filmy, które znalazły się w przesłanych materiałach. Książki z filmami dołączane były wcześniej do miesięcznika „wSieci Historii” i spotkały się już z uznaniem czytelników.
Miesięcznik „wSieci Historii” patronuje też najważniejszym wydarzeniom związanym z upowszechnianiem wiedzy historycznej i postaw patriotycznych. Jesteśmy obecni zarówno podczas corocznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem, jak i podczas uroczystości poświęconych Bitwie Warszawskiej 1920.
Redakcja pisma prowadzona przez profesora Jana Żaryna, cenionego przez czytelników publicysty, wsparta doświadczeniami zespołu redakcyjnego tygodnika „wSieci” i portali wPolityce.pl, wNas.pl, gwarantuje doskonałą lekturę i teksty na wysokim poziomie naukowym oraz edytorskim.
- /2021-01-13
Przystępnie i ciekawie napisane nieznane fakty z naszej historii
- /2020-09-18
Z zainteresowaniem przeczytałem, zapoznawszy się po raz pierwszy z niektórymi faktami historycznymi w naszym kraju.
Szkoda, ze nie są publikowane w mediach podlegających Ministerstwu Kultury, dzięki czemu umocowało by Polaków w swojej tożsamości narodowej na wzór jaki funkcjonuje w innych krajach na zachód od naszej Ojczyzny. - /2016-04-19
Czytałam poprzednie numery w wersji papierowej i mi się podobały. Odpowiada mi treść jak i sposób przekazywanych informacji. Teraz będę czytać to czasopismo w wersji cyfrowej, bo dla mnie osoby niewidomej jest to łatwiejsze i bardziej przystępne.
- /2016-01-29
Odpowiada zasób tematyczny jak i forma przekazu.
- /2016-01-04
Trudno mi ocenić, gdyż pobrałem z prenumeraty roczne dopiero po jednym numerze wsieci i wsieci historii. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. Do tej pory prenumeratę miałem w wersji papierowej.Jak na dwa numery to ok.
1 - 5 z 17 opinii