Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

A jeszcze wczoraj było jutro – ebook

TANIEJ 7 %

Arkadiusz Borowik  

01.02.2022

01.02.2022

polski

540

Zysk i S-ka

9788382025347

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Kiedy nie masz nic do stracenia

Andrzej Stroba to pięćdziesięciolatek, lubiany nauczyciel, kochający mąż i ojciec. Gdy dowiaduje się, że zostało mu najwyżej kilka miesięcy życia, postanawia się rozliczyć: z samym sobą i z ludźmi wokół siebie. Rachunek zysków i strat, dobrych i złych decyzji doprowadza go do zaskakujących wniosków, a te z kolei skłaniają do działań, o które wcześniej nawet by się nie podejrzewał.

A jeszcze wczoraj było jutro to opowieść o człowieku, który stojąc w obliczu nieuchronnego, zadaje sobie pytanie o wartość swojego życia. Sytuacje trudne przenikają się z momentami lekkimi, a humor przeplata się ze wzruszeniem.

A jeszcze wczoraj było jutro - ebook

29,76 zł 32,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Wiesława Kamińska/2022-07-18

  To bardzo przejmująca, emocjonalnie bardzo trudna w odbiorze, świetnie napisana powieść.
  Jej bohater, Andrzej Stroba, pięćdziesięcioletni mężczyzna, nigdy nie spełniony etnograf, ale nauczyciel z powołania, mąż i ojciec zakotwiczony w szczęśliwej rodzinie, człowiek z głęboko zakorzenionymi zasadami zostaje pobity i... tylko dzięki temu wydarzeniu dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. Z początku, ogarnięty panicznym strachem, boi się nawet potwierdzić diagnozę u specjalisty. Do tego dochodzą problemy w pracy, kłopot w dogadywaniu się z własną córką i Andrzej postanawia w samotności "rozliczać" się z przeszłością, zakończyć wszelkie niedomknięte sprawy, poukładać, przemyśleć, podsumować i …pogodzić się z tym, co ma nastąpić, pociągnąć za wszelkie możliwe sznurki by sprawić, że jego najbliższa rodzina będzie bezpieczna, gdy jego już zabraknie. Czy wszystko mu się udało? Mam wątpliwości, bo same dobre chęci czasem nie wystarczą.
  Śledząc te wszystkie jego zmagania dopadnie Was mnóstwo refleksji, a pośród nich ta najważniejsza. Refleksja nad Waszym "jutro" i Waszym "wczoraj". Bo jeszcze wczoraj każdy z nas to jutro miał, a czy będzie miał nadal?
  Lektura tej powieści, to niesamowite przeżycie, które zaprzecza tak powszechnemu hasłu: "Żyj, jakby jutra miało nie być"

1 - 1 z 1 opinii