Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Aleksander Alechin – ebook

CENA NEXTO

Aleksander Rajecki   Maksym Czetwierik  

12.12.2016

12.12.2016

polski

200

Wydawnictwo RM

978-83-7773-672-2

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • PDF
  • EPUB
  • MOBI

Opis

"Co wyróżniało Aleksandra Alechina spośród współczesnych mu graczy? Jak udawało mu się przez tak długi okres utrzymywać reputację najsilniejszego szachisty świata? Przyczynę tego stanowił niewątpliwie jego błyskotliwy, agresywny styl gry. Alechin słynął z talentu kombinacyjnego. Jego partie zachwycały amatorów szachów i wywarły wpływ na wszystkich późniejszych wybitnych arcymistrzów.

W książce Aleksander Rajecki i Maksym Czetwierik prezentują, w jaki sposób Alechin pokonywał swoich rywali w charakterystycznym dla siebie, ofensywnym, efektownym stylu. Autorzy dokonali wyboru najwspanialszych partii i kombinacji Alechina, poddając je uważnej analizie. Lektura tej książki pomaga rozwinąć umiejętność prowadzenia ataku na szachownicy, co wzbogaci umiejętności i sprawi radość wszystkim wielbicielom szachów."

Aleksander Alechin - ebook

27,81 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Alek/2021-10-20

    Książka opowiada o czwartym mistrzu świata w szachach. Dostajemy krótką biografię Alechina oraz wybór jego szachowych kombinacji i ataków. Jest to świetny wstęp do poznania twórczości tego wielkiego szachisty. Polecam wszystkim miłośnikom królewskiej gry. 

1 - 1 z 1 opinii