Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Bękarty pańszczyzny – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Michał Rauszer  

21.10.2020

21.10.2020

polski

280

Wydawnictwo RM

978-83-8151-342-5

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Do czego doprowadzić mogą głód i ciężka praca? I kiedy wyzysk staje się nie do zniesienia?

W swojej najnowszej książce Michał Rauszer odpowiada na te i inne pytania, a także analizuje historyczny fenomen buntów chłopskich. Wykorzystując interdyscyplinarne narzędzia, przygląda się wybuchającym w całej Europie antyfeudalnym wojnom chłopskim i dziewiętnastowiecznej rabacji galicyjskiej.

Rauszer nie rozpatruje tych wydarzeń w kategoriach spontanicznych czy zorganizowanych wystąpień politycznych, nie ogranicza się również do stworzenia kroniki walki klasowej. Bunty chłopskie okazują się bowiem jednym z kluczowych procesów konstruowania kultury oporu, która w swoich zróżnicowanych i determinowanych historycznie przejawach może być inspirująca także dzisiaj.

Bękarty pańszczyzny - ebook

37,19 zł 39,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Jędrek/2021-02-05

    Książka opowiada o pańszczyźnie w Polsce szlacheckiej z punktu widzenia chłopów. Autor koncentruje się na formach oporu chłopów wobec pańszczyzny. Pisze o ucieczkach z dóbr zbyt ostrych panów, o buntach i powstaniach chłopskich, w tym o rabacji galicyjskiej z 1846 r. Sporo też jest o stosunkach chłopów z panami i o zniesieniu pańszczyzny przez zaborców w XIX wieku. Bardzo to ciekawe opowieści, książka godna polecenia.

1 - 1 z 1 opinii