Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Ben Gurion. Twórca współczesnego Izraela – ebook

CENA NEXTO

Anita Shapira  

06.05.2020

06.05.2020

polski

Wydawnictwo Akademickie Dialog

978-83-8002-765-7

  • EPUB
  • MOBI

Opis

 

Książka o Ben Gurionie jest nie tylko polityczną opowieścią. Poznajemy „przywódcę narodu”, ale także człowieka. Zamieszczone w książce fragmenty listów pokazują obszary, do których najtrudniej jest dotrzeć badaczowi. Prof. Anicie Szapirze to się udało. Dzięki  książce dowiadujemy się nie tylko o kolejnych politycznych inicjatywach Ben Guriona, ale także o jego emocjach, smutkach, gorszych i lepszych stronach charakteru. Autorka interesująco pokazuje jak polityka stopniowo podporządkowała sobie jego życie prywatne: po ceremonii zawarcia małżeństwa, młody małżonek udał się na spotkanie partyjne, a spóźnienie usprawiedliwił… ślubem.
Książka o Ben Gurionie jest także ciekawą lekcją polityki, jest opowieścią o tym jak rodzą się nowe idee i działania polityczne, jak zmieniają się, doświadczają niełatwych kompromisów czy porażek. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że autorka książki zadbała, żeby czytelnik poznał nie tylko  sposób myślenia jej bohatera, ale także jego przeciwników, ich programy, oceny sytuacji czy polityczne emocje.
Ben Gurion zmarł w grudniu 1973 r., jego grób znajduje się w Sede Boker, na pustyni Negew, gdzie spędził ostatnią część życia. Warto, będąc w Izraelu, odwiedzić to miejsce. Także ono, swoją surowością, skromnością opowiada o człowieku, który  podporządkował swoje życie „czemuś większemu i bardziej świętemu niż cokolwiek na świecie”.
Z Przedmowy do wydania polskiego Bożeny Szaynok, Uniwersytet Wrocławski

 

Ben Gurion. Twórca współczesnego Izraela - ebook

38,70 zł 43,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 43,00 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

25,80 zł 43,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 43,00 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!