Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Biel nocy – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Ann Cleeves  

14.11.2018

14.11.2018

polski

424

Czwarta Strona

9 788 379 760 770

Ocena: 4.8 (4 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Drugi tom kultowej serii od brytyjskiej mistrzyni suspensu nagrodzonej za swoje kryminały Diamentowym Sztyletem

Na Szetlandach jest połowa lata, czas białych nocy, kiedy to słońce nigdy nie zachodzi.
Plastyczka Bella Sinclair organizuje przyjęcie, aby uczcić wystawę swoich prac i zaprezentować obrazy Fran Hunter. Podczas tego wydarzenia pewien tajemniczy Anglik wybucha płaczem i stwierdza, że nie wie kim jest ani skąd się tu wziął. Wieczorne przyjęcie zmienia się w farsę, a następnego dnia mieszkańcy miasteczka znajdują zwłoki Anglika powieszone na krokwi w hangarze łodziowym na przystani. Mężczyźnie założono na twarz maskę klowna.

Detektyw Jimmy Perez jest przekonany, że to lokalna zbrodnia. Wkrótce w Biddista dochodzi do kolejnego morderstwa. Ginie Roddy, bratanek Belli, a dowody z miejsca zbrodni tylko utwierdzają Pereza w przekonaniu, że morderca czai się pośród mieszkańców wyspy.

Sytuację komplikuje dodatkowo niesamowita pora roku, w której noc miesza się z dniem i nic nie jest takie, jak się wydaje.

„Ogromnie satysfakcjonująca zagadka osadzona w odosobnionym i naprawdę intrygującym miejscu”. Peter Robinson
Cleeves po raz kolejny sprytnie i przekonująco mydli nam oczy”. Colin Dexter
„Misternie skonstruowana, trzymająca w napięciu zagadka”. Washington Post
„Ta książka to czysta przyjemność. Ciekawe postacie, wspaniała sceneria, intrygująca fabuła…” Reginald Hill

Biel nocy - ebook

27,81 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.8 (4 oceniających)

1 - 4 z 4 opinii

 • Ocena:5
  Halina Grice/2020-11-04

  Drugi tom kultowej serii od brytyjskiej mistrzyni suspensu nagrodzonej za swoje kryminały Diamentowym Sztyletem. Moim skromnym zdaniem nagrodzonej bardzo słusznie.

  Atmosfera Szetlandów ma w sobie coś, co sprawia, że chce się tam wracać. Po mojej pierwszej wizycie, przy lekturze „Czerni kruka”, szybko zatęskniłam za detektywem Perezem, Fran Hunter i pozostałymi mieszkańcami miasteczka Biddista. Szczególnie, że między Perezem i Fran coś zaiskrzyło pod koniec części pierwszej i chciałam się dowiedzieć, czy coś z tego wyniknie. Ale oczywiście interesowała mnie nie tylko warstwa obyczajowa. Bardzo podobało mi się, jak Ann Cleeves poprowadziła wątek kryminalny i równie ciekawego tematu oczekiwałam od części drugiej. Muszę Wam powiedzieć, że było bardzo dobrze,

  Tym razem akcja toczy się w środku lata, w czasie, gdy słońce nie zachodzi, trwają białe noce, noc miesza się z dniem, co u niektórych może wywołać nieoczekiwane zmiany w psychice. "To przez tę porę roku…Jasne noce. Przez nie wszyscy trochę wariujemy"

  Bella Sinclair organizuje wernisaż swoich postanawiając zaprezentować również twórczość Fran. Zostaje zaproszonych mnóstwo gości, jednak przybywają nieliczni. Pojawia się za to mężczyzna, który nieoczekiwanie popada w histerię przed jednym z obrazów. Twierdzi, że nie wie kim jest, jak się znalazł w tym miejscu i w jakim celu tu przybył. Następnego dnia jego zwłoki zostają znalezione w hangarze na łodzie. Ma na twarzy maskę klowna. Okazuje się, że pasująca do opisu osoba rozdawała wcześniej ulotki informujące, że wystawa i przyjęcie z jej okazji organizowana przez Bellę zostaje odwołana z powodu śmierci w rodzinie. Kim był nieżyjący mężczyzna? Dlaczego chciał zaszkodzić Belli? Czemu miał służyć ten sabotaż? Tego musi się dowiedzieć Jimmy Perez, po raz kolejny współpracując z detektywem Tylerem.

  To niespieszny kryminał, w którym przeszłość miesza się z teraźniejszością, gdzie zdarzenia sprzed wielu lat mają ogromne znaczenie dla przebiegu śledztwa. Jakie grzeszki tym razem wyjdą na jaw? Co ukrywa przeszłość miasteczka i jej mieszkańców? Czy w ogóle jest możliwe ukryć cokolwiek w tak małej społeczności gzie, wydawać by się mogło, żadna tajemnica nie ma racji bytu?

  Pozostaję pod urokiem stylu Ann Cleeves, atmosfery, jaką potrafiła stworzyć i bardzo wyrazistych bohaterów. Spotkam się z nimi ponownie, to już postanowione ��

 • Ocena:5
  Aneta /2019-03-21

  Po przeczytanie pierwszej powieść Ann Cleeves nie mogłam się doczekać następnej. Biel nocy to kontynuacja serii kryminalnej której akcja toczy się na Szetlandach. Spokojnie można przeczytać te cześć bez znajomości poprzedniej. Krótkie rozdziały, wielowątkowe śledztwo i ciągle pojawiające się nowe poszlaki sprawiają ze nie można się od niej oderwać. Gorąco polecam wszystkim miłośnikom kryminałów i nie tylko.

 • Ocena:4
  Monika/2019-03-01

  Kolejna trzymająca w napięciu historia. Dzieje się ona w małej, zamkniętej społeczności, co powoduje, że zamiast być prostą do rozwiązania, stanowi nie lada zagadkę.

 • Ocena:5
  Ewa W/2019-02-24

  Polecam:) Dobra lektura, czyta sie lekko. Zwroty w akcji. Prawdziwy kryminal.

1 - 4 z 4 opinii