Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Biologia systemów. Strategia działania organizmu żywego – ebook

TANIEJ 7 %

Praca zbiorowa  

12.05.2017

12.05.2017

polski

Wydawnictwo Naukowe PWN

978-83-01-19196-2

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Wyjątkowa książka, w której omówiono procesy zachodzące w organizmach żywych w sposób zintegrowany, pozwalający zrozumieć mechanizmy zjawisk i związki przyczynowo-skutkowe w biologii, a szczególnie w biochemii. Autorzy przyjęli oryginalny, ale zarazem czytelny sposób wykładu, posługując się wielokrotnie porównaniami i modelami ze świata makroskopowego i uświadamiając Czytelnikowi istnienie jedności praw fizyki, chemii i biologii. Całość zilustrowana jest licznymi, przemawiającymi do wyobraźni rysunkami i schematami.

W obecnym wydaniu znalazły się dodatkowo informacje narzucone postępem wiedzy w minionych kilku latach. Dotyczy to m. in. nowotworzenia –bulwersującej ludzkość dziedziny - gdzie w wyniku wybuchowego wręcz rozwoju wiedzy genetycznej nastąpił istotny postęp a także bioinżynierii z niezwykle efektywnie wykorzystywaną techniką przejętą z rozwiązań świata bakteryjnego, jaką jest technika CRISPRCAS.

Podręcznik jest pasjonującą lekturą dla wszystkich zainteresowanych biologią, a także stanowi doskonałe wprowadzenie do dynamicznie rozwijającej się w ostatnich latach biologii systemów. Skorzystają z niego studenci: biotechnologii, medycyny, bioinformatyki, programowania, robotyki i automatyki, biocybernetyki, inżynierii biomedycznej. Po książkę chętnie sięgną także czytelnicy, dla których oczywista staje się potrzeba zmian w sposobie przekazywania ogromu współczesnej wiedzy biologicznej - nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Biologia systemów. Strategia działania organizmu żywego - ebook

54,87 zł 59,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Dominik Fedorczyk/2018-05-18

    Choć jest to biologia systemów, to rola komórki w organizmie została podkreślona bardzo wyraźnie. I słusznie. Nie użyłem sformułowania "w organizmie człowieka" celowo, ponieważ uważam, że istotne znaczenie organizacji strukturalno-funkcjonalnej na poziomie komórkowym można rozszerzyć na wszystkie żywe organizmy. Godne odnotowania jest także to, że wszelkie procesy biologiczne powinny być analizowane w sposób interdyscyplinarny, a nie tylko jako zbiór zagadnień biologicznych, co często - niestety - ma miejsce. Być może to najwyższy czas, by zmienić podejście do sposobu postrzegania i wykładania biologii, chemii i fizyki w szkołach - nie jako odrębnych przedmiotów - tylko jako jednego bloku tematycznego.

1 - 1 z 1 opinii