Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Bitcoin i Blockchain. Narodziny kryptowalut – ebook

CENA NEXTO

Mateusz Lubiński   Mateusz Wiatr  

10.05.2023

25.04.2023

polski

97

Tomys Publishing

978-83-67060-82-0

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Publikacja „Bitcoin i Blockchain. Narodziny kryptowalut” sięga do początków tej technologii, przybliżając okoliczności jej powstania oraz rozwoju, prowadząc nas do czasów obecnych. Wyjaśnia czym są blockchain i kryptowaluty, jak zmieniała się ich rola w społeczeństwie, jakie szanse stwarzają w czasach niepewnej przyszłości oraz jak mogą przyczynić się do poprawy bytu wielu obywateli. Opisuje już istniejące oraz planowane inicjatywy, oparte na technologii blockchain, które mogą znacząco wpłynąć na rozwój m.in. bankowości, branży farmaceutycznej, medycznej, energetycznej czy logistycznej.

Zwraca również uwagę na liczne ryzyka i niebezpieczeństwa, którymi obarczone są kryptowaluty. Przytacza spektakularne oszustwa, włamania na konta, przykłady wykorzystania cyfrowego pieniądza do handlu narkotykami oraz prania pieniędzy, a także nagłe wahania kursów, które wielu inwestorom przyniosły milionowe zyski, ale też doprowadziły do bankructwa.

Autorzy skupiają się również na wyjaśnieniu i omówieniu najważniejszych terminów związanych z technologią blockchain, jak np. klucz publiczny i prywatny, NFT, dowód pracy i dowód stawki, hot i cold wallets czy Metaverse.

Bitcoin i Blockchain. Narodziny kryptowalut - ebook

22,41 zł 24,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

14,94 zł 24,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!