Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Bosa – ebook

TANIEJ 7 %

Bogumiła Salmonowicz  

02.02.2015

02.02.2015

polski

77

Psychoskok

978-83-7900-254-2

  • PDF
  • EPUB
  • MOBI

Opis

BoSa” Bogumiły Salmonowicz to przepiękna poezja, która przyciąga, emanuje ciepłem i budzi prawdziwe emocje. Autorka przedstawia w swoich wierszach świat nie tylko piękny i dobry, ale wręcz przeciwnie, przeplatają się w nim różne wydarzenia, niekoniecznie miłe. Jednak mimo wyraźnych emocji widać dystans podmiotu lirycznego. Nie ma w nim zgody na zło, ale akceptuje świata takim, jaki jest. Potrafi dostrzec piękno we wszystkim, nawet w tym co szkaradne. Może dlatego, że „ludzie nadal są dobrzy i źli a świat pomimo przepowiedni trwa”

Poetka ciepło mówi o ludziach, nie tylko tych z rodziny, i o życiu, które zna z doświadczenia, nie zawsze z tej dobrej strony, ale też o swoich emocjach związanych z wiekiem dojrzewania, z przechodzeniem w nieunikniony krąg Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W wierszach widać łagodną zgodę na wszelkie, nieuniknione zmiany, odchodzenie, nawet jesienną miłość, a przyszłość jawi się jako bardzo obiecująca karta.

BoSa” to niezwykła liryczna lekcja o życiu. Uczy, że „żeby od nowa być czasem trzeba rozpaść się na miliardy osobnych okruszków pochylić nad nimi ułożyć w nowym porządku zespolić łzami”. A taka lekcja każdemu z nas może się przydać.

 

Bosa - ebook

7,07 zł 7,60 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!