Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Budząc lwy – ebook

TANIEJ 7 %

Ayelet Gundar-Goshen  

22.11.2019

21.05.2019

polski

187

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

978-83-817-9545-6

Ocena: 2 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Pasjonujący thriller psychologiczny z dylematem moralnym w tle

Neurochirurg Ejtan Grin wiedzie perfekcyjne życie szczęśliwego męża i ojca. Pewnej nocy, wracając do domu po wyczerpującym dyżurze, potrąca człowieka. Widząc, że mężczyźnie – imigrantowi z Afryki – nie można już pomóc, ucieka z miejsca wypadku. Gdy następnego dnia do drzwi zapuka żona ofiary z jego portfelem w ręku, Ejtan rozpocznie rozpaczliwą walkę, by ratować swoją rodzinę i reputację. Ceną za milczenie kobiety nie będą jednak pieniądze, lecz coś, co zburzy jego uporządkowane życie.

Budząc lwy to trzymająca w napięciu powieść o poczuciu winy, wstydzie i pożądaniu, opowiedziana z kilku punktów widzenia. Gundar-Goshen po mistrzowsku oddaje moralne rozterki swoich postaci, precyzyjnie opisując ich skomplikowaną psychikę. Jednocześnie odsłania przed czytelnikami problemy współczesnego Izraela, które rzadko znajdziemy w literaturze współczesnej.

W 2017 roku książka otrzymała prestiżową brytyjską nagrodę Jewish Quarterly-Wingate Prize.

 

Gundar-Goshen umiejętnie łączy fabułę thrillera z pogłębionym portretem psychologicznym bohaterów. – „The New York Times Book”

 

Ta powieść wytrąca z poczucia samozadowolenia, trzymając w napięciu do ostatniej strony. – „The Wall Street Journal”

 

Gdyby istniała nagroda dla najlepszego pierwszego zdania powieści, Gundar-Goshen z pewnością by ją otrzymała. Budząc lwy to książka odważna i zaskakująca. – „Financial Times UK”

 

Wstrząsająca. – „Harper’s Bazaar”

 

Gęsty thriller moralny. Kolejne zwroty akcji przyprawią czytelników o palpitacje serca. Ma się wrażenie, że książka za chwilę stanie w płomieniach. – „Kirkus Reviews”

 

Dla każdego, kto wierzy w magię słowa pisanego. – Bookreporter

 

Trzymająca w napięciu. Takich zwrotów akcji nie powstydziliby się autorzy najlepszych thrillerów. – „The Sunday Times UK”

Ayelet Gundar-Goshen (ur. 1982) skończyła psychologię kliniczną na Uniwersytecie Telawiwskim. Pracowała dla izraelskich organizacji działających na rzecz praw człowieka. Jest również cenioną scenarzystką. Za swoją pierwszą powieść otrzymała prestiżową nagrodę Sapira dla najlepszego debiutu. Prawa do Budząc lwy sprzedano do dziewięciu krajów

Budząc lwy - ebook

46,48 zł 49,98 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 2 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:2
  usr/2022-10-10

  1. Zmęczyłam tę pozycję.
  2. Historia o poczuciu winy, o zbrodni, która przynosi jakiś rodzaj dobra, a jednocześnie cały czas generuje zło.
  3. W tle mamy przerażająca historię uchodźctwa, nędzy, podstawowych praw człowieka, ale też brudnej przestępczości, rasizmu.
  4. Historia trudna i mam wrażenie, że takie mamy tu nagromadzenie tematów, że ta książka się w nich topi, brakuje w niej powietrza, jakiejś puenty.

1 - 1 z 1 opinii