Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Całe miasto o tym mówi – ebook

BestsellerCENA NEXTO

Fannie Flagg  

14.03.2018

14.03.2018

polski

464

Wydawnictwo Literackie

9788308066478

Ocena: 4 (3 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Każde miasto skrywa tajemnice, które nie powinny wyjść na światło dzienne…

Nowa powieść autorki niezapomnianych Smażonych, zielonych pomidorów

Bestseller dziennika „The New York Times”

Elmwood Springs w Missouri to zwykłe miasteczko jakich wiele w Ameryce. Coś dziwnego jednak dzieje się na lokalnym cmentarzu. Spokojne Łąki, tak nazywa się to miejsce, bynajmniej nie są spokojne... Zdziwicie się, ale wszystkie plotki, żarty i intrygi dotyczące mieszkańców Elmwood Springs tu właśnie mają swoje źródło!

A jest o czym rozprawiać. Miasteczko założył w 1889 roku szwedzki imigrant, Lordor Norstrom. Szybko dołączyli do niego inni przybysze z Europy, w tym wybrana dla niego przez… korespondencyjne biuro matrymonialne żona. Kolejne pokolenia pierwszych osadników przyczyniają się do rozwoju miejscowości, a my z uśmiechem i zadumą śledzimy ich perypetie rodzinne, kryzysy i sukcesy na tle ważnych wydarzeń, od pierwszej wojny światowej, przez walkę sufrażystek o prawo do głosowania, wielki kryzys, wynalezienie telegramu po lądowanie na Księżycu i narodziny technologii cyfrowej.

Tę ciepłą i wzruszającą opowieść o życiu, poczuciu wspólnoty i trwaniu, o tym, jak ważna jest rodzina i przyjaciele, Fannie Flagg snuje z typowym dla siebie humorem i serdecznością, przetykając ją prostymi życiowymi mądrościami, które są najlepszym antidotum na stresy i koszmary współczesności.

Fannie Flagg w najlepszym wydaniu — „The Florida Times-Union”

Zachwycająca — „The Washington Post”

Pełna domowych mądrości i napełniająca otuchą — „Kirkus Review”

Ciepła i ujmująca — „Miami Herald”

Poprowadzona z wielką łagodnością opowieść skłania czytelnika do przemyśleń na temat życia, miłości i utraty — „Star Tribune”

Całe miasto o tym mówi - ebook

27,81 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:5
  Wiesława Kamińska/2019-10-06

  Fenomenalna powieść napisana lekkim stylem i z poczuciem humoru przy której można się zrelaksować i oderwać od rzeczywistości Polecam.

 • Ocena:2
  Anna /2018-04-24

  Przesłodzony, sielankowy obraz amerykańskiej prowincji. Dla wielbicieli prozy w stylu " Domu nad rozlewiskiem".

 • Ocena:5
  Iwona /2018-04-18

  Zakochałam się w tej książce.
  Sympatyczna, dobra historia z uroczymi postaciami urokliwego miasteczka. Choć "przyprawiona" kilkoma niegrzecznymi osobami (pijący i oszukujący mężowie) to wszystko oprawione jest humorem i sprytnym dowcipem.
  Historia sięga wstecz do przełomu wieków i zaczyna się od szwedzkich imigrantów, którzy osiedlili się i zapuścili korzenie w Missouri - następnie podąża w czasie do dnia dzisiejszego. Cudowna powieść o założeniu, rozwoju, szczęściu miasta i jego mieszkańców, których z miłą chęcią chciałabym jako sąsiadów.
  Sprytną sztuczką, którą Flag tworzy jest fakt, że nikt tak naprawdę nie opuszcza tego małego miasteczka po śmierci. Ludzie chodzą i rozmawiają na cmentarzu. Każde nowe przybycie na cmentarz przynosi informacje o bliskich i sąsiadach oraz o całym świecie.

  Przyjemny, pełen humoru narracyjny głos autorki sprawił, że na pewno jeszcze sięgnę do tej książki. Doskonała lektura, polecam :)

1 - 3 z 3 opinii