Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Chłopiec pochłania wszechświat – ebook

TANIEJ 7 %

Trent Dalton  

24.02.2020

24.02.2020

polski

480

HarperCollins

9788327641021

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Przedmieścia Brisbane, 1983: nieobecny ojciec, uzdolniony niemy brat, matka narkomanka, handlarz heroiną w roli ojczyma... Czy życie dwunastoletniego Elego mogłoby być bardziej skomplikowane?

Dorastając w zaniedbanej dzielnicy, zamieszkałej przez polskich i wietnamskich uchodźców, Eli próbuje iść za głosem serca, żeby dowiedzieć się, co to znaczy być dobrym człowiekiem. Heroicznie próbuje ratować matkę przed pewną zgubą. Los ciągle jednak rzuca mu pod nogi nowe przeszkody.

Najbardziej niezawodnym dorosłym w życiu Elego okazuje się Slim Halliday, czuwający nad nim recydywista i za życia owiany legendą rekordzista udanych ucieczek z więzienia Boggo Road Gaol.

Ta pełna oryginalności i uroku historia, osadzona w Australii lat 80. XX wieku, stanowi wielowymiarową opowieść o braterstwie, prawdziwej miłości i nieprawdopodobnej przyjaźni, a także o zbrodni i magicznej sile umysłu, o rodzinie i przeznaczeniu – jest hipnotyzująca i poruszająca, poetycko przepiękna. Trent Dalton to bez wątpienia jeden z najciekawszych pisarzy australijskich ostatnich lat.

Błyskotliwy, bluźnierczy i dowcipny debiut. – USA Today

Cudownie bogata w fabułę powieść, wypełniona piękną liryczną prozą. Wyjątkowa.  – Booklist

Ostry jak brzytwa pod względem tematyki; bezlitośnie radosny w swoim dziecięcym spojrzeniu na świat; rewelacyjny debiut literacki. – The Weekend Australian

Chłopiec pochłania wszechświat - ebook

31,61 zł 33,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!