Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Columbine. Strzały w amerykańskim liceum – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Dave Cullen  

10.08.2022

10.08.2022

polski

640

Wydawnictwo Poznańskie

9788367324489

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

"Arcydzieło true crime o najgłośniejszej szkolnej strzelaninie

Eric Harris i Dylan Klebold wyglądali na zwykłych licealistów. Chodzili do szkoły na przedmieściach Denver, umawiali się z dziewczynami – lub próbowali je podrywać – i podłapywali pierwsze prace. Lada chwila mieli iść na studia. Jednak na wiele miesięcy przed balem maturalnym zaczęli planować zamach bombowy na swoich rówieśników. Zrobili to 20 kwietnia 1999 roku. Bomby nie wybuchły, więc zastrzelili dwanaścioro uczniów i nauczyciela, ranili jeszcze dwadzieścia cztery osoby. To wydarzenie przeszło do historii jako masakra w liceum Columbine. Właśnie do tej tragedii porównywano wszystkie kolejne strzelaniny w amerykańskich szkołach.

Dave Cullen był jednym z pierwszych dziennikarzy na miejscu zdarzenia. Dokumentował tę książkę aż dziesięć lat, demaskując wszystkie narosłe wokół tej sprawy mity i przyglądając się losom zmagającej się z dramatem lokalnej społeczności. Korzystając z obszernego materiału dowodowego, stworzył wielokrotnie nagradzany klasyk współczesnego reportażu. To historia drogi do morderstwa, ale też krzepiąca opowieść o gojeniu się ran i nadziei. "

Columbine. Strzały w amerykańskim liceum - ebook

39,90 zł 42,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Pawel Tomczyk/2022-08-20

    Kompleksowe i szczegółowe spojrzenie na chyba najbardziej znaną masakrę w amerykańskiej szkole. Detale szokują, jak również rozwiewają wiele mitów, które narosły wokół tej historii. Dla zainteresowanych - pozycja obowiązkowa.

1 - 1 z 1 opinii