Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Coraz mniej milczenia – ebook

CENA NEXTO

Marta Fox  

05.11.2012

01.07.2012

polski

192

PWH Siedmioróg

978-83-7791-008-5

Ocena: 4.5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Książka powstała w oparciu o cztery autentyczne historie. Autorka zamieściła w prasie i Internecie ogłoszenie o tym, że zbiera materiały do książki o trudnym dzieciństwie. Spośród kilkudziesięciu historii wybrała cztery, w których opowiada przeżycia dorosłych ludzi, nie mogących zapomnieć o swoim dzieciństwie. Nie mogą zapomnieć nie dlatego, że było ono pełne radości, ciepła i zrozumienia lecz przeciwnie - KTOŚ napiętnował je przemocą, strachem i zamienił w koszmar. Ten ktoś (rodzice, opiekunowie) zrobił to w imię tzw. miłości oraz dobrego wychowania i żądał dodatkowo okazywania sobie szacunku.

W książce nie ma jednak przykładów z marginesu społecznego, wręcz odwrotnie, są to tak zwane porządne rodziny, gdzie wykształceni rodzice dbają o dom i podstawowe potrzeby dzieci (ubierają, żywią, kształcą) a swoje wychowanie nazywają jedynie surowym. Autorka porusza problem tzw. „chorej miłości”. Pod jej wpływem dzieci dojrzewają i wchodzą w dorosłe życie psychicznie „skrzywione”, nie radząc sobie z problemami, często nie mogąc sobie znaleźć miejsca w otoczeniu. Pisarka chce właśnie pokazać jak ułożyło się życie „jej” bohaterom, jaka jest jakość ich relacji z innymi ludźmi, rodzicami, najbliższą rodziną. Niestety w wielu przypadkach osoby boleśnie doświadczane w dzieciństwie, nie mają świadomości, iż cały czas, mimo że są już dorosłe, „patrzą” na świat poprzez pryzmat traumatycznych, dziecięcych przeżyć. Stąd właśnie wynikają ich kłopoty i cierpienie.

Marta Fox, poruszając w swojej książce tą niełatwą tematykę, chce dotrzeć między innymi do takich właśnie osób. Książka może obudzić w nich głębokie, nieuświadomione wcześniej bardzo trudne uczucia i emocje, z którymi ciężko będzie im sobie samodzielnie poradzić. Dlatego też nie muszą i nie powinny poprzestawać tylko na jej przeczytaniu, lecz szukać dla siebie pomocy - np. ze strony psychoterapeuty.

Coraz mniej milczenia - ebook

18,59 zł 19,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:4
  Sylwia Baj/2013-01-08

  Książka opowiada o prawdziwych dramatach zwykłych ludzi. Nie znajdziemy w niej tego co w wielu innych książkach, ale na pewno daje do myślenia, być może pomaga zrozumieć uczucia innych i mam nadzieję, że uczy pokory.

 • Ocena:5
  Małgorzata Jankowska/2012-12-28

  Opowiadania ściskające za serce, oparte na prawdziwych wydarzeniach. Książka opisuje zdarzenia, które mogą dziać się na naszą ścianą a my mówimy "tacy mili ludzie" a jednak. Warto przeczytać aby zastanowić się nad życiem. Polecam.

1 - 2 z 2 opinii