Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Córka Lasu. Cykl Siedmiorzecze. Tom 1 – ebook

TANIEJ 7 %

Juliet Marillier  

18.09.2021

20.11.2019

polski

524

Papierowy Księżyc

978-83-66737-71-6

  • EPUB
  • MOBI

Opis

„Odnajdziesz drogę, Córko Lasu. Czeka cię smutek i ból, a także wiele prób. Doświadczysz zdrady i straty, jednak twe nogi nie zboczą z kursu”.

Zła kobieta, klątwa i miłość, która musi przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu.

Osadzona u schyłku starożytnej Irlandii, gdzie mity były prawem, a magia mocą natury, jest to historia Sorchy, siódmej córki siódmego syna, posępnego Lorda Columa i jej sześciu kochanych braci.

Lord Colum z Siedmiorzecza został pobłogosławiony sześcioma synami: Liamem, naturalnym przywódcą; Diarmidem, którego pasją są przygody; bliźniakami Cormackiem i Connorem, każdym z innym powołaniem; zbuntowanym Finbarem, znacznie dojrzalszym niżby wskazywał na to wiek, a wszystko to przez jego dar oraz młodym, współczującym Padriackiem.

Lecz to Sorcha, jego siódme dziecko, a zarazem jedyna córka, zostaje skazana na samotną obronę swojej rodziny i ziem. Wszystko to dlatego, że jej ojciec został oczarowany, a na jej braci rzucono zaklęcie, które tylko Sorcha może złamać.

By ocalić życie swoich braci, Sorcha opuszcza jedyne bezpieczne miejsce, jakie do tej pory znała i wyrusza w podróż pełną bólu, straty i przerażenia.

Gdy zostaje porwana przez siły wroga i zabrana na nieznane ziemie, wydaje się, że nie będzie miała szansy na złamanie klątwy, która piętnuje wszystko, co kocha. Jednak magia nie zna granic, a Sorcha będzie musiała wybrać między życiem, które do tej pory znała a miłością, która zdarza się raz na milion.

Córka Lasu jest początkiem cyklu Siedmiorzecze, niepodobnego do żadnego innego: zawiera w sobie mieszankę historii i fantastyki, mitu i magii, legendy i miłości. Podobnie jak „Mgły Avalonu” autorstwa Marion Zimmer Bradley oraz „Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego” Jean M. Auel, jest to pierwszorzędne historyczne fantasy, kuszące swym urokiem, zdolne zachęcić do lektury czytelników fikcji historycznej autorów takich jak: Mary Stewart, Mary Renault czy Anya Seton.

"Córka Lasu to przepiękny retelling baśni braci Grimm o braciach zaklętych w łabędzie, jednak w całkiem innym, dorosłym wydaniu. Autorka mistrzowsko łączy w nim magię, wiarę w stare bóstwa oraz napór nowej religii, chrześcijaństwa. A wszystko to zostało umiejętnie splecione z mitologią celtycką i historią Irlandii. Książka czaruje słowem od pierwszej do ostatniej strony i ma w sobie wszystko to, co dobra powieść fantasy mieć powinna."
Kala Konarzewska i Wiga Pszczółkowska, @fantastyczne.pogaduchy

"Fantastyka przez duże eF: z magią, ziołami, złą macochą, Panią Lasu, Czarownym Ludem oraz bohaterami, którzy są jednocześnie magiczni i autentyczni. Historia przejmująca i łapiąca za serce, wywołuje mnóstwo emocji, od śmiechu po płacz. Idealna dla każdego, kto lubi dobrze napisaną fantastykę."
Patrycja Zimoch, @cordellia.fantastycznie

"Chwytająca za serce opowieść, łącząca w sobie baśniowy klimat oraz brutalną rzeczywistość. To jedna z tych historii, od których nie można się oderwać i niecierpliwie przerzuca się strony, lecz jednocześnie taka, której wcale nie chce się kończyć."
Monika Łukaszek i Sandra Pętecka @fantastyka_na_luzie

Córka Lasu. Cykl Siedmiorzecze. Tom 1 - ebook

35,62 zł 38,30 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!