Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Cyrk polski – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Dawid Krawczyk  

24.02.2021

24.02.2021

polski

240

Czarne

9788381911900

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Od Stalowej Woli po Słupsk: Dawid Krawczyk podąża śladem trzech kampanii wyborczych, by odkryć, jak wygląda prawdziwa rozpolitykowana Polska. Zjada kilogramy grillowanej kiełbasy, zapija je słodkimi napojami sokopodobnymi, jednym uchem słucha polityków, a drugim chwyta, co mówią ludzie w kolejkach do grilla, na wiejskich dożynkach, w eleganckich salach konferencyjnych. Obserwuje też tych, których omijają światła reflektorów, a bez których nie byłoby kampanii – sztabowców, szefów biur prasowych, ochroniarzy. Rozmawia z dziennikarzami.

Jednak sielska atmosfera festynu skrywa głęboki mrok. Aby wygrać wybory, trzeba wskazać wroga, trzeba kogoś napiętnować i kogoś upodlić. Cynizm polityków trafia na podatny grunt powszechnych uprzedzeń. To historia, która dzieje się na naszych oczach.

„Jeżeli książką o najbardziej absurdalnym poczuciu humoru od lat jest reportaż polityczny, to prawdopodobnie jej akcja rozgrywa się w Polsce.” Malcolm XD

Cyrk polski - ebook

29,67 zł 31,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Alek/2022-04-02

    Autor pokazuje z pierwszej ręki, jak wygląda kampania polityczna od kulis, jest to obraz porażający: mamy tu do cna cynicznych polityków i ogłupiałe społeczeństwo, które wciąż im wierzy. Ktoś kiedyś powiedział, że zwyczajni ludzie nie powinni wiedzieć, jak się robi politykę, ta książka jest na to jeszcze jednym dowodem. Z drugiej strony to rzecz mocno wciągająca, warto przeczytać.

1 - 1 z 1 opinii