Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Desperatka. Tom I. Wojna – ebook

TANIEJ 7 %

Remigiusz Spólny  

16.08.2021

09.08.2021

polski

418

Liberum Verbum

978-83-66358-77-5

  • EPUB
  • MOBI

Opis

U progu II wojny światowej młoda, niezwykłej urody i inteligencji kobieta, o umiejętnościach, których nie powstydziłby się niejeden płatny zabójca, córka Niemca i Polki, zostaje zwerbowana przez polski wywiad. Wkrótce znajduje się również w kręgu zainteresowania Abwehry, SS i Gestapo. Zaczyna się ryzykowna gra.
Czy można być pewnym jej lojalności, zwłaszcza że zakochuje się w przystojnym niemieckim oficerze, a w tle pojawiają się także tajne służby ZSRR? Czy ustrzeże się pokus, obracając się w sferach mających dostęp do największych tajemnic III Rzeszy, ale też i wielkich pieniędzy? A czy można pogodzić miłość, chłodną kalkulację i emocje podsycane okrucieństwem wojny i moralnymi dylematami? Desperatka to opowieść o niezwykłych losach Heleny, agentki polskiego wywiadu, opowiedzianych potoczyście, ujętych w wartkiej i nie dającej szans na leniwe „czytanie do poduszki” fabule. To nie tylko sensacja, wciągająca akcja, ale też bogactwo refleksji.

Fragmenty tekstu:
Wojna to interes obleczony w ideologię i politykę.

Polityka ciągle potrzebuje ofiar.
Czego nie widać, ludzie nie mogą oceniać, a i często nie chcą. Dobre uczynki są tak łatwo zapominane, często stają się oskarżeniem, bo polityka najmniej kieruje się rozsądkiem, a najbardziej ideologią. W ideologii zaś prawda nie ma znaczenia.
Życie to losowa układanka, do której nikt nie napisał instrukcji.
Czy to świat jest taki nieludzki, czy ludzie tacy bezwzględni?

Wierzyć w Boga? I co? Nie raz o tym myślałem. Żeby wierzyć, trzeba mieć za co! Ubodzy, nieszczęśliwi, cierpiący. Jak myślisz, czy oni mogą wierzyć? Nie! Wierzą ze strachu przed jeszcze gorszym, bo życie nigdy nie ma dość w tworzeniu zła.

Remigiusz Spólny pochodzi z Węglowic nad Prosną, ale większość życia spędził we Wrocławiu, gdzie studiował historię sztuki. Fascynat sportu; trenował judo, startował w rajdach samochodowych, od lat pasjonuje się sportami wodnymi. Humanista z zamiłowania, uważny obserwator rzeczywistości, chiromanta. Literacko zadebiutował w 1998 roku powieścią „Niemoc”, ponadto wydał: „Pajęczyna” (2001), „Sąsiadki” (2003), „Zmartwychwstały” (2007). Na stronie internetowej Autora dostępna jest powieść „Wtopa”. Autor sztuk teatralnych, m.in. komedii „Unijna mądrość”. Obecnie pracuje nad II tomem „Desperatki”.

Desperatka. Tom I. Wojna - ebook

29,30 zł 31,50 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!