Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Dwa lata wakacji. Tom 2 – ebook

TANIEJ 7 %

Juliusz Verne  

02.04.2022

01.04.2022

polski

281

Jamakasz

978-83-66980-31-0

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Kiedy nadeszło lato, Robinsonowie rozpoczęli badania swojej posiadłości i wykorzystywania jej zasobów. Wkrótce rodzi się maleńka kolonia, która wydaje się harmonijnie rozwijać. To piękne porozumienie ulegnie degradacji, ponieważ pod koniec kadencji Gordona, wybór Brianta wywołuje rozłam: Doniphan, rozgoryczony, że nie został wybrany, opuszcza kolonię wraz z trzema rodakami, aby osiedlić się w innej części wyspy.

Rozstanie jest krótkotrwałe, gdyż przybycie łodzi z załogą buntowników pogodzi obie grupy w obliczu wspólnego niebezpieczeństwa. Dzieci wspomagane przez Evansa i Kate, więźniów zbiegłych z rąk bandytów, stawiają odważny opór i udaje im się zniszczyć agresorów.

Za pomocą łodzi wiosłowej opuszczą swoją małą republikę, która w rzeczywistości jest Wyspą Hanowerską, położoną zaledwie kilkadziesiąt mil od chilijskiego wybrzeża. Wyłowione przez parowiec w Cieśninie Magellana, uczniowie zostają przewiezieni do Auckland, ku wielkiej radości rodziców, którzy stracili nadzieję, że po dwóch latach nieobecności zobaczą je znowu żywe.

Seria wydawnicza Wydawnictwa JAMAKASZ „Biblioteka Andrzeja” zawiera obecnie ponad 65 powieści Juliusza Verne’a i każdym miesiącem się rozrasta. Publikowane są w niej tłumaczenia utworów dotąd niewydanych, bądź takich, których przekład pochodzący z XIX lub XX wieku był niekompletny. Powoli wprowadzane są także utwory należące do kanonu twórczości wielkiego Francuza. Wszystkie wydania są nowymi tłumaczeniami i zostały wzbogacone o komplet ilustracji pochodzących z XIX-wiecznych wydań francuskich oraz o mnóstwo przypisów. Patronem serii jest Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a.

Dwa lata wakacji. Tom 2 - ebook

14,51 zł 15,60 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!