Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Dzieci fortuny – ebook

CENA NEXTO

Jagna Rolska  

20.09.2022

20.09.2022

polski

504

Prószyński Media

9788382957556

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Warszawa, rok 1938. Gazety nieustannie ostrzegają przed rychłym wybuchem wojny, lecz zajęci swoimi sprawami ludzie nie myślą o zagrożeniu. Nad gwarnymi kawiarniami unosi się beztroski śmiech, a kto tylko może, wyjeżdża z upalnej Warszawy na letnisko. Helena wraz z kuzynem Michałem i aktorem Konradem Wernerem rusza w podróż na Półwysep Helski, by spędzić szalone lato na dansingach i w kasynach. To właśnie tam dochodzi do niespodziewanego spotkania, które zaważy na jej całym życiu. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za chwilę zapomnienia? Nad rodziną rzemieślników z Solca znów zbierają się czarne chmury, a Poldek wciąż nie potrafi się wyzwolić spod władzy despotycznego ojca. Jaki sekret skrywa chłopak? Odetchnijcie bryzą, posłuchajcie jazzu niosącego się z dansingów po oświetlonych księżycem plażach i poczujcie klimat przedwojennych kurortów nad Bałtykiem.

Jagna Rolska - autorka i współautorka powieści fantastycznych i obyczajowych, w tym bestsellerowego "Kaprysu milionera", wyróżnionego tytułem Książki roku 2020 w plebiscycie portalu Granice.pl, oraz SeeIT, nominowanego do nagrody polskiego fandomu im. Janusza A. Zajdla, a także w konkursie "Lubimy czytać" na Książkę roku 2019 w kategorii Science Fiction. Debiutowała w 2011 roku na łamach miesięcznika "Science fiction, fantasy i horror". W 2022 roku tomem "Córki stolicy", gorąco przyjętym przez czytelniczki, rozpoczęła trzytomową sagę "Czas niepokoju”. Zastępczyni redaktora naczelnego internetowego magazynu literackiego "Fahrenheit".

Dzieci fortuny - ebook

32,40 zł 36,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Wiesława Kamińska/2022-11-06

  Oj, jakże pieknie rozwija nam się ta cudowna i wzruszajaca powieść Jagny Rolskiej. Nasi bohaterowie z pierwszego tomu serii "Czas niepokoju" próbują żyć pełną piersią, cieszyć się życiem, ale rok 1938 w całym kraju obfituje w coraz bardziej niepokojące wieści o chorych planach ekspansji Hitlera. Echa Nocy Kryształowej docierają już wszędzie, a żaden człowiek pochodzenia żydowskiego nie może się czuć bezpiecznie ani w Warszawie, ani w Wolnym Mieście Gdańsku.
  A co u naszych bohaterów?
  Janek Malinowski wyzwolił się spod skrzydeł ojca tyrana i z ukochaną Basią wyjechał do Poznania. Wybrał biedę i niepewną przyszłość, bo nie potrafił zrezygnować z miłości jego życia.
  Jego brat Poldek, choć kocha Helenę Małecką, ulega naciskom ojca i z powodów materialistycznych wiąże się z Pauliną.
  Helena czuje się oszukana i zraniona decyzją Poldka i w roli "przyzwoitki" wraz z kuzynem Michałem i aktorem Konradem Wernerem, których połączyło głębokie uczucie, udają się do Juraty. Tam ślepy los znowu zetknie ją z Poldkiem, ale czy zmieni coś w ich życiu? Przeczytajcie
  Naprawde porywajaca historia i już nie mogę się doczekać dalszego ciągu. Dużo tutaj emocji i wzruszeń, dużo też złości, lęku i niepewności.
  Beztroskie lata odchodzą w dal - przyszła wojna.

1 - 1 z 1 opinii