Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Dziewczyna do wszystkiego – ebook

TANIEJ 5 %

Annette C. Anton  

04.06.2010

polski

196

BC Edukacja

978-83-62180-91-2

Ocena: 4 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Dlaczego kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni? I dlaczego w zarządach największych korporacji wciąż jest ich o wiele mniej? Zdaniem autorki przede wszystkim dlatego, że kobiety zbyt często zachowują się raczej jak małe dziewczynki niż wytrawni gracze biznesowi.

Annette Anton w humorystyczny sposób rozprawia się z wieloma stereotypami dotyczącymi ról i zachowań uznawanych w pracy za typowo męskie lub kobiece oraz daje wskazówki, jak sobie radzić w zdominowanym przez mężczyzn świecie biznesu. Wskazuje również na typowo kobiece błędy, które negatywnie wpływają na rozwój ich kariery. Lektura obowiązkowa dla wszystkich kobiet aktywnych zawodowo!

Dziewczyna do wszystkiego - ebook

13,21 zł 13,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:3
  Magdalena /2012-08-23

  Książka opiera się na badaniach przeprowadzonych w latach 1996 -2002 oraz do roku 2008. Na chwilę obecną w mojej ocenie zmieniło się bardzo dużo. Być może moje postrzeganie lektury wynika z pracy w korporacji, gdzie konieczne jest odnalezienie się w męskim świecie.
  Fakt, książka zwróciła moją uwagę na kilka aspektów, nad którymi należałoby pochylić się podczas dalszej kariery. Jednak to, co niezbyt mnie przekonuje, to wskazywanie błędnych zachowań bez określenia zachowań zastępczych - właściwych, pożądanych z punktu widzenia mężczyzny, który ma traktować kobietę, jako partnera. Nie każde zachowanie możemy przejąć od mężczyzn 1:1.
  Znalazłam też sprzeczność wewnętrzną. Autorka pisze o tym, że kobiety nie powinny wdawać się w intrygi. Dalej jednak wskazuje na warte naśladowania zachowanie męskie, polegające na robieniu dobrej miny i jednoczesnym "piłowaniu stołka" konkurenta poprzez jego dyskryminowanie. Dla mnie to jedno i to samo.
  Podsumowując. Książka spóźniona o jakieś 5 lat. Drugi raz bym nie kupiła. Polecam osobom nie pracującym w korporacjach.

 • Ocena:5
  Krzysztof Siemieński/2012-07-12

  Dobrze to napisane, z humorem. Autor pokazuje dlaczego warto walczyć o swoje, gdy jest się kobietą. Pokazuje też błędy popełniane przez kobiety, które zachowują się często tak, jakby były dziewczynkami. Interesująca lektura dla facetów:)

1 - 2 z 2 opinii