Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Dziewczynka, która wypiła księżyc – ebook

CENA NEXTO

Kelly Barnhill  

09.05.2018

09.05.2018

polski

360

Wydawnictwo Literackie

9788308066638

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Bestseller „New York Timesa”, nagrodzony prestiżowym Medalem Johna Newbery’ego za wybitny wkład w amerykańską literaturę dziecięcą.

Od wieków mieszkańcy Protektoratu wierzą, że pobliski las zamieszkuje okrutna wiedźma, której gniew obłaskawić może tylko najmłodszy mieszkaniec osady złożony w ofierze złej czarownicy. Co roku pozostawiają więc w lesie niemowlę, licząc na to, że danina z niewinnego życia powstrzyma wiedźmę przed terroryzowaniem ich miasta.

Ale Xan jest dobra. Dom w leśnym zaciszu dzieli z mądrym potworem Glerkiem i maleńkim smokiem Fyrianem o wielobarwnych skrzydłach. Ratuje ona porzucone dzieci i oddaje w opiekę rodzinom po drugiej stronie lasu, karmiąc niemowlęta blaskiem gwiazd. Jednemu z nich przypadkowo daje jednak do wypicia blask księżyca, napełniając je magią o niewyobrażalnej mocy. Xan postanawia sama wychować tę niezwykłą dziewczynkę. Kiedy zbliżają się trzynaste urodziny Luny, jej moc przybiera na sile...

Mnożące się dokoła złowrogie znaki wzmagają strach mieszkańców Protektoratu. Jeden z nich postanawia zabić wiedźmę, by uwolnić swój lud od trwającego od lat terroru. Do czego doprowadzić może wiara w zabobony? Jak niebezpieczna jest moc, którą posiadła Luna i jak potoczą się losy Xan, Glerka oraz Fyriana, którzy stali się rodziną dziewczynki?

Nie sposób się od niej oderwać... Jest równie ekscytująca i wielowarstwowa, jak klasyki Piotruś Pan czy Czarnoksiężnik z Krainy Oz.

„New York Times”

Przepięknie napisana fantazja o dziewczynce, która otrzymuje niezwykłe magiczne moce, po tym, jak wiedźma Xan karmi ją blaskiem księżyca.

„People”

Kelly Barnhill – amerykańska pisarka, autorka książek fantasy i science fiction dla dzieci. Ze swoimi młodymi czytelnikami kontaktuje się przez bloga kellybarnhill.wordpress.com. „Kelly Barnhill pisze książki. To dziwna praca, ale jeśli mamy być szczerzy, to dziwna kobieta, więc być może to wszystko ma jakiś sens. Jest byłą nauczycielką, barmanką, kelnerką, aktywistką, strażniczką parku, sekretarką, woźną i kościelną gitarzystką. Wszystkie te doświadczenia nie przygotowały jej zupełnie do niczego poza opowiadaniem historii, co robi szczęśliwie od pewnego czasu” – pisze o sobie autorka Dziewczynki, która wypiła księżyc.

Dziewczynka, która wypiła księżyc - ebook

26,91 zł 29,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,94 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

17,94 zł 29,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,94 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Iwona/2018-07-24

  Piękno tej książki, zaczyna się już od magicznego tytułu :) Atrakcją tej pozycji jest także okładka.
  To wspaniała opowieść napisana w magicznym, lirycznym stylu, pełnym pięknego języka. Wspaniale opisane, ekscentryczne i sympatyczne postaci - jak mądry potwór bagienny o imieniu Glerk - mój ulubieniec, zachwycający malutki smok o imieniu Fyrian cierpiący na złudzenia wielkości (z miłą chęcią mógłby zamieszkać w mojej kieszeni), słodka temperamentna i delikatna czarownica o imieniu Xan, sprawia, że historia jest jeszcze bardziej fascynująca.
  Jeśli lubisz książki z baśniowymi klimatami, urocze małe smoki, opowieści o rodzinie, miłości, przyjaźni, magii i dorastaniu to właśnie jest książka dla ciebie. Gorąco polecam dla młodszych i starszych czytelników.

1 - 1 z 1 opinii